POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Były niemiecki kanclerz wygłosił peany na cześć Putina


Robert Kwiecień


/17.11.2017/ Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder -W wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "Die Zeit" - uznał za absurdalne podejrzenia, że Rosjanie zagrażają krajom bałtyckim, czy Polsce. Gerhard Schroeder  poszedł jeszcze krok dalej. W jego opinii, Niemcy popełniły błąd wysyłając wojsko w pobliże granicy z Rosją.
"Absurdalne jest podejrzenie, że Rosjanie mają chrapkę na kraje bałtyckie czy wręcz Polskę" - powiedział Schroeder. Nie powstrzymywał się się również nas peany na cześć gospodarza Kremla. Gerhard Schroeder uważa, że powinniśmy być zadowoleni, że mamy Putina. Niestety tak wielu nie docenia – tak bardzo jak były kanclerz Niemiec – takiego szczęścia jakie na nas spłynęło w postaci rządów nowego cara Rosji

Były niemiecki kanclerz zaatakował
George'a W. Busha.  Zdaniem byłego kanclerza Stany Zjednoczone od czasów George'a W. Busha prowadziły rzekomo politykę izolacji i okrążania Rosji. "Nie chcą silnej Rosji. Ale czy my - Niemcy i Europejczycy - chcemy słabej Rosji?" - pytał w rozmowie z "Die Zeit" były kanclerz.

Jak bardzo Schroeder zaangażował się po stornie Rosji  świadczy chociażby opinia, że wysłanie przez Niemcy batalionu Bundeswehry na Litwę było historycznym błędem. Mało tego według Schroedera Niemcy powinny zostawić sojuszników samym sobie. Schroeder brnął dalej"Berlin powinien był powiedzieć (sojusznikom): możecie to zrobić, ale bez nas".

reklama

Jak bardzo Schroeder zapatrzony jest w jego „wysokość” Putina świadczą jeszcze i inne słowa. Były niemiecki kanclerz powiedział, że w przeciwieństwie do Donalda Trumpa przywódca Rosji, Władimir Putin wyróżnia się "wysokim stopniem racjonalności". "Porównując go z prezydentem USA, możemy być zadowoleni, że mamy Putina" – brnął dalej Gerhard Schroeder.

Gerhard Schroeder  opowiada się za powstaniem kontrowersyjnej inwestycji jaką jest gazociąg Nord Stream2. Schroeder wbrew faktom i zdrowemu rozsądkowi twierdzi, że jakoby budowa gazociągu z rosyjskim gazem nie  oznaczała uzależnienia Europy od Rosji. "Rosjanie potrzebują naszych rynków. To oni są uzależnieni od nas. My zaś potrzebujemy ich gazu" – próbował wmawiać wieloletni przyjaciel Putina .

Gerhard Schroeder już bardziej dobitnie nie mógł pokazać jak wielkim i wpływowym jest rzecznikiem interesów Rosji w Europie i na świecie. Były niemiecki kanclerz stanął murem za Putinem przeciwko Polsce, krajom nadbałtyckim i interesom bezpieczeństwa Unii Europejskiej.  Peany na cześć Putina padające z ust b. kanclerza Niemiec nie są jednak niczym nowym. One tylko potwierdzają jak „wielką” i „głęboką”  zależność i "przyjaźń" łączącą nie tylko Gerharda Schroedera  Władymirem Putinem, lecz także jak wiele łączy Niemcy a putinowską Rosję. Nie warto na to przymykać oczu. Polityka strusia tylko zaszkodzi.  

Źródło: http://fakty.interia.pl, Die Ziet,


11102016 Image Banner 120 x 600
banerki Image Banner 180 x 150
umarex perfecta, perfecta, gaz pieprzowy, pepper spray, żel pieprzowy
150mbs_wrzesien Image Banner 300 x 250