DOLNY ŚLĄSK KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
reklama
reklama
reklama

Już 17 listopada rusza Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu!


/30.10.2017/ Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku rozpocznie się 17 listopada i potrwa do 22 grudnia. Jak co roku pojawią się drewniane domki na Rynku, ul. Świdnickiej i Oławskiej. Po raz pierwszy kramy pojawią się również na placu Solnym. Ma być ich ok. 150.
Jarmark to nie tylko domki handlowe z produktami nawiązującymi do świąt Bożego Narodzenia, wyrobami regionalnymi z kraju i zagranicy, produktami spożywczymi, przemysłowymi i jedzeniem. Pojawią się również domki i karuzele dla dzieci. W sumie 180 obiektów, o 20 więcej niż w ubiegłym roku. Włączenie pl. Solnego to niejedyna nowość przygotowana na jubileuszową, dziesiątą edycję Jarmarku Bożonarodzeniowego. Będzie też scena, na której od 2 grudnia będą przygrywać szkolne - ale nie tylko - zespoły muzyczne. Dzieci pobawią się w Zimowym Labiryncie

reklama
rozstawionym właśnie na pl. Solnym. W jednym z domków na Solnym będzie można wykonać woskowy odlew dłoni. Na klientów będą czekały azjatyckie ptysiowe gofry, placki ziemniaczane, pieczone ziemniaki i kartacze. Na Jarmarku będą również tradycyjne polskie potrawy: bigos, golonka, góralskie oscypki i wiele, wiele innych... Rękodzieło, bombki, figurki aniołów, ceramika, lniane torby i koce, kosmetyki i zabawki będą do nabycia na jarmarku. Klienci będą mogli zapupić ponadto ceramikę z Ukrainy i instrumenty muzyczne z Tajlandii. Do kupienia będą także produkty z krajów Afryki: Zambii, Tanzanii czy Kongo.  Spośród 120 wystawców, prawie 40 procent to firmy z Wrocławia (26) i Dolnego Śląska (20). Niektóre z nich rozstawią więcej niż jeden kram. 
źródło: http://www.gazetawroclawska.pl


banners22062016 180x150-zahrada Image Banner 180 x 150
gazetka3
banerki Image Banner 300 x 250
nowe Image Banner 750 x 200