POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Szef dyplomacji Niemiec wieszczy nowej wojny na Bliskim Wschodzie


/13.10.2017/ Niemiec Sigmar Gabriel – szef niemieckiej dyplomacji – wypwiedział się przeciwko ewentualnego wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. W opinii niemieckiego polityka taka decyzja prowadziłaby do nowej spirali zbrojeń, zwiększając groźbę wybuchu wojny na Bliskim Wschodzie.

W wywiadzie dla gazet należących do Redaktionswerk Deutschland (RND) Sigmar Gabriel stwierdził, że skutkiem wyjścia Stanów Zjednoczonych z porozumienia mogłoby być ponowne podjęcie przez Iran prac nad bronią atomową. Izrael odebrałby to jako bezpośrednie zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa i zagroziłby uderzeniami militarnymi. - Powróciłaby groźba nowej wojny – mówił bez ogródek szef niemieckiej dyplomacji.

reklama


Zdaniem szefa niemieckiej dyplomacji niebezpieczeństwo atomowego wyścigu zbrojeń dotyczy całego świata. Polotyk SPD straszy nawet, że inne kraje mogą w tej sytuacji chcieć posiadać własną broń atomową.  Jeżeli umowa z Iranem zostanie zerwana, można będzie pożegnać się z nadzieją na zawarcie umowy z Koreą Północną. Tak przyjamniej twierdzi Sigmar Gabriel. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ma ogłosić nową strategię USA wobec Iranu. W zeszłym tygodniu Trump oświadczył, że Iran nie wypełnił zobowiązań wynikających z porozumienia nuklearnego ze światowymi mocarstwami z 2015 roku. Prezydent USA zapowiedział, że  niebawem poinformuje o decyzji w sprawie dalszego uczestnictwa USA w tej umowie.

Źródło: www.onet.pl


09022017 750x200 Image Banner 750 x 200
banners_18-11-2014 zanox_v1_200x200 Image Banner 200 x 200