POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Merkel włącza się do gry?


/29.08.2017/ Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w Berlinie, że traktuje "bardzo poważnie" stanowisko KE w sprawie stanu praworządności w Polsce. Oznacza to, że Merkel włącza się do  tej politycznej gry. Kanclerka asekurując się oznajmił, że  zależy jej na bardzo dobrych relacjach z Warszawą, lecz "nie może trzymać języka za zębami".

Na spotkaniu z dziennikarzami Merkel zapytana o ocenę sytuacji w Polsce, stwierdziła, że "Polska i praworządność to poważny temat". Merkel zapowiedziała, że o praworządności w Polsce będzie "wyczerpująco" rozmawiała jutro w Berlinie z szefem Komisji Europejskiej Jeanem-Claude'em Junckerem.– Traktuję to bardzo poważnie. Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje i stosunki z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, a zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w UE – mówiła szefowa niemieckiego rządu. Z wypowiedzi Merkel wybrzmiała jednak groźba kryjąca się między słowami:

„Nie ma alternatywy: praworządność czy jedność Unii. – Jedność Unii za cenę rezygnacji z praworządności to nie byłaby już Unia Europejska” – powiedział Merkel.
Źródło: www.onet.pldeska dab 160x600
reklama
banners_02032015 02A_db24_750x200 Image Banner 750 x 200
eDarling PL
09022017 200X200 Image Banner 200 x 200