Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Amerykańska Polonia protestowała przeciwko kontrowersyjnej ustawie o zwrocie mienia żydowskiego

/01.04.2019/Polonia w Stanach Zjednoczonych zaprotestowała przeciwko żydowskim roszczeniom i tzw. ustawie o zwrocie mienia żydowskiego, pozbawionego spadkobierców. To jedno z obecnie największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ekonomicznego i politycznego Polski. Pikiety odbyły się w kilku miastach, licznie zamieszkiwanych przez Polaków, m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles i Bostonie.
Najliczniejsza manifestacja miała miejsce przy Daley Plaza w Chicago, jednym z głównych placów w centrum miasta. Jak podają media wzięło w niej ponad 500 osób. Zgromadzeni ostro krytykowali politykę amerykańskich władz, które - w ramach ustawy S. 447 - wspierają odzyskiwanie mienia żydowskiego. Polacy w USA wyrażali także żal z powodu, ich zdaniem, zbyt małej aktywności polskich polityków w tej sprawie.
reklama
To jest konstruktywna krytyka. Uległość nie prowadzi do niczego dobrego - mówił do zebranych w Chicago Arkadiusz Cimoch, współorganizator protestu. Zwracał uwagę na słowa amerykańskiego sekretarza stanu Mike'a Pompeo. Amerykański polityk podczas szczytu bliskowschodniego w Warszawie wezwał on polskie władze, by rozstrzygnęły kwestie restytucji mienia ofiar Holokaustu. Mocno kontrowrsyjna ustawa S. 447 nakłada na amerykańską administrację obowiązek monitorowania tej kwestii. Do akcji amerykańskiej Polonii przyłączyło się Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości". Prowadzi ono kampanię "Nie Dla Roszczeń". Organizacja zbiera podpisy pod listem do prezydenta Donalda Trumpa w sprawie ustawy S. 447. Polonia jest mocno zsniepokojona tym co się dzieje. A wspomiaana ustawa jest bardzo niekorzystana dla Polski. Niepokojąca jest bierność polskich władz, ale także liderów opozycji.

Źródło: www.polskieradio24.pl

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.


Źródło: screen youtobe