DOLNY ŚLĄSK KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
reklama
reklama
reklama

Konsul Generalna Niemiec dr Elisabeth Wolbers opuszcza Wrocław


/03.08.2017/ Elisabeth Wolbers konsulem Niemiec we Wrocławiu została w 2014 r. Przyjechała tu z Moskwy, gdzie w ambasadzie była kierownikiem Wydziału Politycznego. Wcześniej pracowała m.in. w Algierii i w Toronto. W ciągu trzech lat pracy we Wrocławiu dała się poznać, jako profesjonalny , dobry dyplomata. Ujmowała tym, że bardzo szybko opanowywała język polski. Znana jest również z tego, że pozytywnie wyraża się o Wrocławiu i Dolnym Śląsku. To na okres jej  kierowania Konsulatem Generalnym RFN we Wrocławiu przypadł czas,  kiedy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, co znalazło swój wyraz we wspólnych wrocławsko-berlińskich przedsięwzięciach. Dała się poznać jako osoba wywazona w osądach, zawsze dobrze przygotowana do wystapień. Rzeczowa i konkretna.

Urodzona w w Osnabrück. Ukończyła studia prawnicze i politologiczne Była pracownikiem naukowym na Freie Universität Berlin  

Elisabeth Wolbers będzie pracować w niemieckim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Pod koniec sierpnia stanowisko konsula obejmie Ulrike Maria Knotz, dotąd ambasador Niemiec w Bośni i Hercegowinie oraz w Mołdawii.


kreacje Image Banner 300 x 100