POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Burdy lewicowych bojówkarzy obniżają poparcie dla niemieckiej lewicy


/ 12.07.2027 / Zamieszki wywołane przez lewicowych anarchistów w czasie spotkania G20 w Hamburgu wpłynęły na pogorszenie nastrojów wśród elektoratu niemieckiej Lewicy. Jak donoszą media  lewica w Niemczech  straciła w tym tygodniu w notowaniach 1 punkt procentowy i głosowałoby na nią 9,5 proc. elektoratu. Die Linke nie miała tak złych notowań od dwóch miesięcy.

Poparcie dla SPD  na razie się utrzymuje się w tym tygodniu na poziomie 25 proc. Jeden punkt więcej uzyskała AfD (Alternatywa dla Niemiec)  i osiągnęła 9,5 proc. Zieloni mają niezmiennie poparcie wśród 6,5 proc. wyborców. Jak donoszą media nie zmienił się też wynik liberałów (FDP) – 9 proc. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej INSA na zlecenie „Bild-Zeitung”.

reklamaZamieszki w czasie szczytu G20 w Hamburgu – według niektórych niemieckich politologów – mogą mieć wpływ na wrześniowe wybory w Niemczech. Eksperci wskazują już obecnie na kluczowy temat kampanii wyborczej – bezpieczeństwo wewnętrzne. Prognozują, że na tym zyskają partie chadeckie. Zadbają o to, aby temat bezpieczeństwa był istotnym punktem kampanii. A to uderzy na pewno w poprarcie dla socjaldemokratów.

Po „orgii przemocy w Hamburgu” jakiej dopuścili się lewicowi i anarchistyczni ekstremiści w Niemczech  głośno dyskutuje się o natychmiastowym zamknięciu dwóch lewackich squatów: okupowanego od 1989 r. teatru Rote Flora w Hamburgu i ośrodka na Rigaer Strasse 94 w Berlinie. Wg badań INSA aż trzy czwarte respondentów (74,9 proc.) popiera likwidację tych dzikich zasiedleń. W badaniu wzięło udział aż 1017 osób. Lewicowi bojówkarze są co najmniej takim samym, jak nie większym zagrożeniem dla bezpieczeństwa jak NPD czy skinheadzi.  Burdy wywołane przez lewicę w Hamburgu mogą przyczynić się do poprawienia wyniku we wrześniowych wyborach przez partię Angeli Merkel. CDU i CSU mogą profitować po zamieszkach w Hamburgu w czasie G20.Źródło: n-tv, „Bild-Zeitung” , DW


8
banerki Image Banner 300 x 250
120x600_miltarne_koszulki
banners_19032015 200x200_wyciskarki Image Banner 200 x 200