POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Komentarz: Macron i Merkel znaleźli kozła ofiarnego w postaci krajów Europy Środkowowschodniej


Marek Koprowski


/ 23.06.2017 / Nie tylko prezydent Francji, ale i Angela Merkel przeciwko krajom Europy Wschodniej. Niemiecka kanclerz  Angela Merkel poparła w czwartek w Brukseli prezydenta Francji Emmanuela Macrona w jego ataku na kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Macron wygłaszał populistyczne i aroganckie tyrady takie jak: "cyniczne podejście" i zdradę Unii Europejskiej.

Maska opadła również z twarzy Merkel. Mało kto wprawdzie spodziewał się, że Merkel wreszcie ujawni to co naprawdę myślała od dawna. Nawet niemiecka agencja dpa przyznała, że Merkel poparła Macrona "niespodziewanie wyraźnie".

"Dzisiejszy dzień nie jest dniem gróźb, ale trzeba stale rozmawiać" - powiedziała Merkel. Niemiecka kanclerz podkreśliła, że Unia Europejska jest "wspólnotą wartości", i poparła decyzję Komisji Europejskiej o wdrożeniu postępowania przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z brakiem solidarności w kwestii uchodźców.

Co ciekawe nie ma nic w Traktatach, że można karać kraje członkowie za nie przyjmowanie migrantów ekonomicznych. Nie wiadomo kto w grupie która zalała Europę - w wyniku błędnej polityki między innymi innymi Niemiec i Francji – jest uchodźcą z terenów objętych wojną, a kto przyjechał z krajów arabskich aby lepiej tutaj sobie żyć za pieniądze europejskiego podatnika.  Żaden traktat nie przewidywał łączenia funduszy z przyjmowaniem na rozkaz możnych z Berlina i Paryża imigrantów ekonomicznych.

reklamaPrezydent Francji posunął się do ataków i oskarżeń o zdradę. Tylko kto zdradził UE czy Francja i Niemcy? Czy tak oskarżane kraje Europy Środkowowschodniej?

Prezydent Francji w wywiadzie dla prasy wygrażał Europejczykom: "Europa nie jest supermarketem, Europa jest wspólnotą losów! Sama siebie osłabia, gdy godzi się na to, by odrzucano jej zasady. Kraje Europy, które nie przestrzegają reguł, muszą ponieść wszelkie polityczne konsekwencje". A czy on i inni przywódcy UE nie powinni ponieść konsekwencji za zabójczą politykę wobec fali  imigrantów arabskich która zalewa Europę? Czy przywódcy UE nie powinni ponieść politycznych konsekwencji za zamachy, które są pokłosiem tejże polityki? No jasne, że łatwiej powtarzać propagandowy bełkot w stylu „my nie widzimy związku” z imigrantami, z polityką wobec zalewu imigrantów z krajów arabskich-  z tym, że masowo giną Europejczycy rozrywani przez bomby lub rozjeżdżani przez ciężarówki . Takie pod publiczkę "oślepnięcie" jest wygodną wymówką. Ale ona też powoli się już kończy.  

Macron nie poprzestał na oskarżeniach o zdradę Atakował dalej:

"Gdy słyszę dziś niektórych przywódców politycznych z Europy Wschodniej, to (widzę), że zdradzają oni Europę. Decydują się na rezygnację z zasad i odwracają się plecami do Europy. To jest cyniczne podejście do UE: służy im ona do rozdzielania pieniędzy - bez przestrzegania jej wartości" - mówił Macron. Francuski prezydent  jest po prostu cynikiem, który w oku innych widzi źdźbło a u siebie belki nie dostrzega. To cyniczne podejście do Europy miała dotychczas Francja, Niemcy i elity rządzące UE. Jak widać buta nie pozwala im na trzeźwą ocenę sytuacji i wyciągnięcię wniosków z własnych błędów. Bezkarność i pycha sprawiają, że  posuwają się do populistycznych wystąpień, które odwracając uwagę od prawdziwych sprawców największego kryzysu Unii Europejskiej. Macron znalazł sobie “kozły ofiarne” postaci krajów Europy Środkowowschodniej. Merkel postanowiła aktywnie poprzeć Macrona. Cóż jej wybór. Przynajmniej teraz dalej udawać już się nie da „arbitra”, skoro opowiedziało się twardo przeciwko Europie Środkowowschodniej.  Źródło: http://fakty.interia.pl


Banners - CPS commssion model nr 1 Image Banner 750 x 200
banners_02032015 02B_db24_120x600 Image Banner 120 x 600
www.czesci-samochodowe-online.pl
emag_banners_wow Benefity_300x250 Image Banner 300 x 250
120x120_biwak

Czytaj także:

Świdniczanie i Świdniczanki wspólnie z “Rennem” poszukiwali złota i miłości