GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Jawor już „w rodzinie Mercedesa”


/20.06.2017/ W Jaworze wmurowano kamień węgielny pod budowę fabryki Mercedesa. Motoryzacyjna niemiecka firma zainwestuje na Dolnym Śląsku 2 miliardy złotych i da pracę 500 ludziom.

19 czerwca 2017 około godziny 14 na terenach inwestycyjnych w Jaworze wmurowano symboliczny kamień węgielny pod budowę najnowocześniejszej w Europie fabryki silników. Spalinowe konstrukcje znajdą się we wszystkich modelach Mercedesa, od klasy A do S. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod fabrykę niemieckiego giganta wzięli udział przedstawiciele rządu z wicepremierem Mateuszem Morawieckim na czele. - To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich, że Polska stała się strategicznym miejscem dla inwestycji takiego koncernu jak Daimler. Właśnie w Jaworze powstanie unikatowy zakład, w którym produkowane będą silniki samochodowe najnowszej generacji - mówił Mateusz Morawiecki cytowany przez media.

reklama
Atuty Dolnego Śląską wyliczał po polsku dyrektor generalny Mercedes-Benz Manufacturing Poland dr Andreas Schenkel. Powiedział, że Niemcy są dumni z tej inwestycji w Polsce.

-Po latach znakomitej współpracy z Polską i Polakami, przyszedł na czas na jej rozwinięcie właśnie o produkcję. Dziś staje się to faktem za co serdecznie chciałbym podziękować wicepremierowi Morawieckiemu i burmistrzowi Jawora, Emilianowi Berze - mówił dr Andreas Schenkel.

W super nowoczesnej fabryce będą wytwarzane czterocylindrowe silniki do samochodów osobowych Mercedes-Benz.

Niemiecki przemysł jak widać docenia Polskę, stabilność ekonomiczną, dobre warunki jakie tu ma do inwestycji. Inaczej taka firma jak Mercedes, na pewno nie lokowałaby swojej fabryki właśnie tutaj. Rząd polski również uznał tę inwestycję za wyjątkowo ważną dla naszej gospodarki. O czym się mówi – niemiecka firma w pod różnymi postaciami dostała ogromną zachętę  od skarbu państwa liczoną w milionach.

Źódło:  http://www.gazetawroclawska.pl


reklama
reklama
reklama
11102016 Image Banner 120 x 600
www.czesci-samochodowe-online.pl
linia zielona Image Banner 750 x 200
banners_19032015 200x200_odeo24 Image Banner 200 x 200