Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Zapowiedź: 25 i 26 marca br. odbędą się spotkania autorskie z Christophem Hein

/21.03.2019/Pierwsze ze spotkań: 25.03.2019/ godz. 18/ OP ENHEIM (Plac Solny 4): Autorskie spotkanie z Christoph Hein
Drugie: 26.03.2019/ godz. 11.30/ Instytut Filologii Germańskiej UWr/ Plac Nankiera 15b/ sala 26: Autorskie spotkanie z Christoph Hein
reklama

Christoph Hein urodził się 8 kwietnia 1944 r. w Heinzendorf (Skrzynka/Lądek Zdrój). Za swoje utwory literackie był wielokrotnie nagradzany; jest jednym z najbardziej znanych i cenionych niemieckich autorów. Powieść „Landnahme“ przedstawia losy Bernharda Habera. Bernhard ma 10 lat, kiedy w roku 1950 opuszcza Wrocław, by wraz ze swoimi rodzicami zamieszkać w małym miasteczku w Saksonii. Tam  wysiedlonych spotyka wrogość i niechęć ze strony tamtejszej ludności. Jest to życiorys obcego na prowincji, który odzwierciedla historię Niemiec po II wojnie światowej aż do dwutysiąclecia.

Źródło: www.ntkswroclaw.vdg.pl/pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Krzysztof Tokarz
„Renn Breslau miasto
złota i miłości“
Bonito.pl