SPOŁECZEŃSTWO KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Relacja ze spotkania autorskiego i ukazania się powieści „Renn Breslau miasto złota i miłości” / fotorelacja/  


/19.04.2017/ Z okazji premiery książki „RENN Breslau miasto złota i miłości” odbyło się spotkanie z jej autorem Krzysztofem Tokarzem. Miejsce było absolutnie  wyjątkowe. Hotel Platinum Palace***** we Wrocławiu - odgrywa również ważną rolę w powieści. To tu znajdował się „pałac baronowej von Trausch”. Goście spotkania autorskiego mieli okazję przebywać tam, gdzie bywał główny bohater powieści Edwin Renn.

Spotkanie trwało ponad godzinę, a prowadziła je Magdalena Szumska.  Nie mogło zabraknąć pytań i odpowiedzi o historię Breslau, złota Wrocławia, ale także tego jak powstawała powieść. Spotkanie było okazją nie tylko do porozmawiania o samej książce, lecz również o mieście i ludziach. Uczestnicy spotkania wysłuchali fragmentu powieści odczytanego przez Magdalenę Szumską. Uczestnicy zadawali pytania o skarby chowane przez Niemców, o złoto Wrocławia. Nie mogło oczywiście zabraknąć pytań o tzw. złoty pociąg. Ciekawość widowni wzbudzało również bogate życie kulturalne dawnego Wrocławia. Goście spotkania autorskiego nie ograniczyli się jedynie do pytań o Breslau. Dostrzeżono także, że w książce można odnaleźć historię innych miejscowości, takich jak Oława, Kudowa Zdój czy Bardo Śl. Padły też pytania  o przebieg pracy nad powstaniem książki. Nie mogło też zabraknąć pytań na temat budynku w jakim odbywało się spotkanie, o jego historię.  

Uczestnicy spotkania interesowali się nie tylko samą historią miasta. Ważne były relacje głównego bohatera z kobietami. Zwłaszcza z wybranką jego serca, Polką mieszkającą w czasie wojny w mieście nad Odrą.

Książka ukazała się niedawno, ale już jest do nabycia w wielu dobrych księgarniach stacjonarnych i internetowych.
reklama
reklama
reklama
17022016 adw-yes-zanox-wikorianska-180x150 Image Banner 180 x 150
45 kwiecien standart Image Banner 160 x 600