GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Ramsauer: Spór o Nord Stream 2 to spór polityczny


/ 14.04.2017 / Przewodniczący komisji ds. gospodarki i energetyki w Bundestagu Peter Ramsauer mówił w Moskwie o politycznych motywach sporu wokół Nord Stream 2.

Kraje Europy Wschodniej, USA, a także Komisja Europejska krytykują plany budowy nowego gazociągu przez Bałtyk. Przyczyny tej krytyki tłumaczył podczas środowego (12.04.2017) spotkania w Moskwie z posłami rosyjskiej Dumy przewodniczący komisji ds. gospodarki i energetyki w Bundestagu Peter Ramsauer (CSU).  

– Nie są to obawy natury ekonomicznej, lecz po prostu politycznej – powiedział bawarski chadek.

reklamaBudowę drugiej nitki gazociągu po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec publicznie skrytykował już w październiku 2016 r szef komisji spraw zagranicznych w Bundestagu Norbert Röttgen (CDU) i domagał się od rządu Niemiec rezygnacji z jej budowy.

- Niemiecki rząd powinien zdystansować się od poglądu, że jest to prywatny projekt ekonomiczny i nie ma nic wspólnego z polityką - powiedział polityk do ponadregionalnego zespołu dziennikarzy RedaktionsWerk Deutschland. Bawarski chadek podkreślił jednocześnie, że Polska, kraje bałtyckie oraz Ukraina widzą w tym projekcie zagrożenie dla swego bezpieczeństwa, ale także obawiają się utraty korzyści ekonomicznych.

Jeśli projekt zostanie zrealizowany, Rosja będzie mogła dostarczać mniej gazu drogą lądową. Wskazuje się też na to, że Unia Europejska straci na skutek budowy nowego gazociągu narzędzie nacisku na Rosję w kwestii kryzysu na Ukrainie oraz w obszarach strategicznych.

Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/ramsauer-sp%C3%B3r-o-nord-stream-2-to-sp%C3%B3r-polityczny/a-38416716reklama
reklama
reklama

ZAPOWIEDŹ:

SPOTKANIE Z AUTOREM

Z okazji premiery  książki „RENN Breslau miasto złota i miłości” zostało zaplanowane spotkanie z jej autorem Krzysztofem Tokarzem. Odbędzie się ono w wyjątkowym miejscu, jakim jest Hotel Platinum Palace***** we Wrocławiu, w dniu 18.04.2017 o godz. 17.30  więcej

Wielkanocne wietrzenie magazynów Image Banner 160 x 600
linia zielona Image Banner 750 x 200
Promotion
rabatomania Image Banner 250 x 250