SPOŁECZEŃSTWO KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Kolejny seks-skandal w niemieckim wojsku


/ 22.03.2017/ Starszy szeregowy oddziału strzelców alpejskich z Bawarii miesiącami miał być molestowany seksualnie przez innych żołnierzy oraz przełożonych. Ministerstwo obrony poinformowało o tym niemiecki parlament.

Przypadki molestowania miały mieć miejsce od listopada 2015 roku do września 2016 roku. Z zeznań starszego szeregowego wynika, że był on „wielokrotnie dyskryminowany oraz molestowany seksualnie, zarówno w sposób werbalny jak i fizyczny”.

Dochodzenie w sprawie 14 osób

W październiku 2016 roku ofiara poinformowała o sprawie przełożonych. Żołnierz obawiał się, że po praktyce, którą właśnie odbył w innym kraju związkowym, będzie zmuszony do powrotu do rodzimej jednostki w Bawarii.

Z informacji dostarczonej przez Ministerstwo Obrony do Bundestagu wynika, że w wojsku toczy się dochodzenie, którym objęci są dwaj sierżanci, dwaj podoficerowie i dziesięciu szeregowych żołnierzy. Sekretarz stanu w resorcie obrony Markus Gruebel (CSU) informuje w swoim piśmie, że w przeciwieństwie do zajść w Pfullendorf, w tym przypadku chodzi o zdarzenia dotyczącej konkretnej jednostki.

reklama


W styczniu do niemieckiej opinii publicznej dotarły informacje o skandalicznych praktykach w koszarach w Pfullendorf w Badenii-Wirtembergii, gdzie dochodziło do czynów seksualno-sadystycznych i do rytuałów przemocy.

Złapanie za pośladki „nie jest obraźliwe”

Prokuratura w niemieckim Oldenburgu umorzyła natomiast dochodzenie w innej sprawie związanej z molestowaniem seksualnym w wojsku, co wywołało oburzenie minister obrony Ursuli von der Leyen. Chodzi o oskarżenie żołnierki, która poczuła się obrażona obmacywaniem jej przez kolegów.
Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/kolejny-seks-skandal-w-niemieckim-wojsku/a-38058551


reklama
reklama
reklama
Category Banner
674x146_lornetki_wiosna
logo