POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

„Cesarzowa Europy” przybywa do Warszawy.  Jedna z najważniejszych w ostatnim czasie wizyt Merkel w Polsce./07.02.2017/ Na zaproszenie premier Beaty Szydło przybędzie do Warszawy kanclerz Niemiec Angela Merkel. Niemiecka kanclerz spotka się m.in. z polską premier, z prezydentem Andrzejem Dudą, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim oraz liderami PO Grzegorzem Schetyną i PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Co ciekawe w planach wizyty nie ma przewidzianego spotkania z szefem Nowoczesnej Ryszardem Petru. Jeśli ten program wizyty się potwierdzi, a Merkel nie znajdzie czasu i ochoty aby spotkać się również liderem Nowoczesnej - będzie to jednocześnie jasnym sygnałem, kogo z opozycji wybrała za swojego partnera kanclerka. Z takiego obrotu sprawy na pewno ucieszyłby się szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Będzie to również klarowny znak ze strony Berlina, że po tej stornie polskiej opozycji poważnym partnerem dla Merkel jest tylko PO. A Petru dopiero musi się dobijać i pukać do drzwi Berlina.

Według medialnych zapowiedzi wizyta niemieckiej kanclerz rozpocznie się o godzinie 14.00 od uroczystego powitania przez szefową polskiego rządu Beatę Szydło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Potem obie panie, tj. polska premier Szydło i kanclerz Merkel będą mogły sobie szczerze porozmawiać. Dopiero na godzinę 15.00 zaplanowano spotkanie szefowych rządów z mediami.

reklamaKanclerz Niemiec będzie rozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozpoczęcie spotkania zaplanowane jest na godz. 15.45.

Przewidywane jest również spotkanie Merkel  z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Według nieoficjalnych informacji pojawiających się w mediach, spotkanie niemieckiej kanclerz z szefem PiS ma się odbyć ok. godziny 18.00 w warszawskim hotelu Bristol.

Kanclerz RFN ma zaplanowane w swoim kalendarzu spotkanie z przedstawicielami niemieckiej mniejszości.

Wizyta zakończy się uroczystą kolacją wydaną z okazji wizyty niemieckiej kanclerz przez premier Szydło w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.

Rozmowy Szydło i Merkel skupią się na poszukiwaniu rozwiązań w tematach takich jak: obronność, sprawy klimatyczne, energetyka i kryzys migracyjny. Bedą też poruszane inne ważne kwestie europejskie. Pojawiły się spkeujacje, iż będzie mowa również o przyszłosći Donalda Tuska jako szefa Rady Europy. Już teraz wizyta Angeli Merkel w Polsce oceniana jest jako  jedna z najważniejszych w ostatnim czasie.
Źródło: http://fakty.interia.pl


Samsung walentynki Image Banner 750 x 200
generyczne_suwaki_300x250 Image Banner 300 x 250
17022016 adw-yes-zanox-wikorianska-160x600 Image Banner 160 x 600
darmowa dostawa Image Banner 180 x 150
01: Christmas 2016 200x200