Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
„Bild”: Zbrodniarze wojenni wśród uchodźców

/07.03.2019/ W latach 2015/2016 do Niemiec przyjechało ponad 1 mln uchodźców. Władze migracyjne wskazywały na obecność wśród imigrantów przestępców wojennych, jednak aparat ścigania zignorował większość ostrzeżeń.
Federalny Urząd Migracji i Uchodźców (BAMF) przekazał w latach 2014 – 2019 Federalnemu Urzędowi Kryminalnemu i Prokuratorowi Generalnemu około 5000 wskazówek dotyczących czynów karalnych przeciwko prawu międzynarodowemu. 2000 ostrzeżeń napłynęło z innych instytucji – pisze „Bild” w opublikowanym w czwartek (7.03.2019) materiale.
Wymiar sprawiedliwości wdrożył postepowanie zaledwie w 129 sprawach.   
Redakcja „Bilda” opiera się na danych przekazanych przez ministerstwo spraw wewnętrznych w ramach odpowiedzi na interelację posłów FDP.
reklama


W okresie największego nasilenia migracji w latach 2015/2016 władze migracyjne zgłosiły 3800 zastrzeżeń do imigrantów. W zaledwie 28 przypadkach doszło do wszczęcia śledztwa.
Rzecznik MSW powiedział, że ze względu na wielką liczbę zgłoszeń niemożliwa była ich całościowa weryfikacja w trybie policyjnych przesłuchań.
Posłanka FDP Linda Teutelberg powiedziała, że w Niemczech nie powinno być miejsca dla przestępców wojennych. „Mam wątpliwości, czy niemiecki rząd przez cały czas traktował tę zasadę z należytą powagą” – dodała parlamentarzystka.  
W latach 2015/2016 z zamiarem starania się o azyl, do Niemiec przyjechało ponad milion uchodźców, głównie z Bliskiego Wschodu.   


reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.