Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Bundesarchiv przekazuje do Polski pliki milionów członków NSDAP


/05.02.2019/Jak informował Die Zeit archiwum Federalne przekazuje Polsce akta 12,5 miliona byłych członków NSDAP. Dokumenty cyfrowe zostaną przekazane Instytutowi Pileckiego w ramach umowy podpisanej pod koniec stycznia. Gazeta powołuje się na oświadczenie polskiej organizacji. Według szefa instytutu Wojciecha Kozłowskiego zasoby obejmują około 25 milionów stron z danymi osobowymi o byłych członkach NSDAP. Ten zbiór może być gratką dla historyków i badaczy okresu, w którym panował narodowy socjalizm. Jest to pierwsza taka inicjatywa.


Źródło: Die Zeit
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.