POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Dla Polaków pisanie o „polskich obozach”, jest tym samym czym dla Żydów negowanie Holokaustu

Wielki  sukces akcji grafik z napisami o "niemieckich obozach śmierci"


Marcin Kowal


/ 24.01.2017/ W internecie prowadzona jest z ogromnym powodzeniem akcja publikowania komentarzy i grafik z napisami o "niemieckich obozach śmierci". Ukazują się one między innymi na stronach portali społecznościowych ZDF i innych niemieckich mediów. Akcja obecna jest w Niemczech, ale bardzo mocno zdobyła Polskę. Wiele mediów  między innymi takich jak: Interia.pl, Onet.pl, czy gazet na swoich stronach internetowych zamieszczało grafiki informujące o tym, że obozy śmierci były niemieckie. Akcja ta jest reakcją na zakłamywanie historii przez niektóre media i bredzenie o „polskich obozach koncentracyjnych”. Swoją drogą po tylu latach po wojnie, po ogromnej edukacji na temat obozów i polityki nazistowskiej, aby pisać brednie „o polskich obozach śmierci” trzeba być chyba totalnym  głąbem, albo mieć sporo złej woli i próbować ze względów politycznych  oczerniać  Polaków. Jedno i drugie tłumaczenie się przez sprawców rozsiewania kłamstw – jest śmieszne.

Zwłaszcza w przypadku dziennikarzy, którzy teoretycznie powinni wiedzieć o czym piszą – usprawiedliwianie się brakiem wiedzy świadczy źle nie tylko o samym ignorancie, lecz również o medium: gazecie lub stacji telewizyjnej, która nieuka zatrudnia. No chyba, że sprawcy tych kłamstw “o polskich obozach” kierują się złą wolą wobec Polski i próbują w ten sposób zaszkodzić Polsce. A to już zupełnie inna sprawa, zasługująca na potępienie. Dla Polaków pisanie o „polskich obozach konfrontacyjnych”, jest tym samym, czym dla Żydów negowanie Holokaustu. W niektórych krajach negowanie Holokaustu jest karalne, tak samo powinno się potraktować te brednie i kłamstwa o “polskich obozach”.

Akcja „niemieckie obozy śmierci” to inicjatywa dotycząca wykonania wyroku przeciwko niemieckie telewizji publicznej ZDF w sprawie Karola Tendery. Zakłada ona masowe publikowanie komentarzy na stronach portali społecznościowych ZDF i innych niemieckich mediów" - powiedział PAP radca prawny Lech Obara cytowany przez Interia.pl.  Jest on pełnomocnikiem występującego przeciwko ZDF Karola Tendery i prezesem Stowarzyszenia Pro Patria, który na drodze prawnej występuje o prawidłowe przeprosiny swojego klienta przez ZDF.

reklama


Jak pisze portal Interia.pl powołując się na wypowiedź radcy prawnego Lecha Obary, iż przeprosiny opublikowane przez ZDF nie spełniały oczekiwań powoda i jego pełnomocników. "Nie sposób uznać za właściwe opublikowanie odnośnika z logiem ZDF i napisem w języku niemieckim +Przeprosiny Karola Tendery+, po kliknięciu którego najpierw ukazuje się w formie tekstowej tłumaczenie umniejszające winę ZDF i przerzucające odpowiedzialność na francusko-niemiecką stację telewizyjną ARTE, a następnie grafika z przeprosinami, których nie można wyszukać z poziomu wyszukiwarek internetowych" - wskazywał prawnik.

Ta farsa,  odstawiona przez niemiecką telewizję ZDF, a nie żadne rzetelne wykonanie wyroku sądowego, tylko dolała oliwy do ognia. Sprawiła, że jak pisze Interia.pl powołując się na pełnomocnika skarżących "Otrzymaliśmy wyjaśnienia od ZDF, która powołuje się na ograniczenia techniczne i graficzne przy publikacji przeprosin na stronie, ale po konsultacji z fachowcami uznajemy je za absolutnie niewystarczające i kierujemy właśnie pisma do sądu w Moguncji".

Interia.pl pisze:
"To inicjatywa dotycząca wykonania wyroku przeciwko ZDF w sprawie Karola Tendery. Zakłada ona masowe publikowanie komentarzy na stronach portali społecznościowych ZDF i innych niemieckich mediów" - powiedział PAP radca prawny Lech Obara

Akcja informowania o tym że to „niemieckie obozy koncentracyjne” osiągnęła wielki sukces. Grafiki pojawiły się w dziesiątkach, a może nawet setkach portali internetowych, zostały też udostępniane na popularnym portalu społecznościowym. Ci którzy grają idiotów, że niby tacy niedouczeni i rozpowszechniają kłamstwa o „polskich obozach koncentracyjnych” nie powinni spać spokojnie. Nie wspominając o tych, co mają wyraźnie złe zamiary i rozpowszechniają z pełną premedytacją kłamstwa o „polskich obozach. Bez tej akcji wiemy, że obozy koncentracyjne były „made in German”, ale czasami warto o tym głośno przypomnieć panom i paniom niedouczonym z historii najnowszej z niemieckiej z telewizji ZDF i nie tylko. Rozpowszechniając kłamstwa o „polskich obozach” stawiają się w tym samym rzędzie z zaprzeczającymi zbrodniom nazistowskim i negującymi Holokaust.


Źródło: www.interia.pl, www.zelaznalogika.net.


banners_19092015 Banner_200x200 Image Banner 200 x 200
fot. www.zelaznalogika.net.
fot. www.zelaznalogika.net.
2017 super okazji cenowych Image Banner 750 x 200
banner16122016 120x600-colors-PL-CO Image Banner 120 x 600
01: zooplus 120x600
wyprzedaze Image Banner 336 x 280