POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

FAZ: „Niezgoda w polskiej opozycji”


/ 09.01.2017/ „Frankfurter Allgemeine Zeitung” w artykule „Niezgoda w polskiej opozycji” pisze o proteście w Sejmie i aferze finansowej w KOD.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ) zaznacza, że w wewnątrzpolitycznym kryzysie w Polsce, przed następnym posiedzeniem Sejmu 11 stycznia nie rysuje się żadne zbliżenie stron konfliktu.

„Opozycja musiała wręcz pogodzić się z kilkoma ciosami. Podczas gdy posłowie dwóch opozycyjnych, liberalnych partii w dalszym ciągu siedzą w sali posiedzeń Sejmu, ich liderzy zdają się nie być zgodni co do tego, jak protest ten ma przebiegać dalej”.

Gazeta wyjaśnia, że kryzys zaczął się 16 grudnia, gdy groziło ogłoszenie ograniczeń w dostępie dziennikarzy do Sejmu. Kiedy doszło do eskalacji kłótni, posłowie PiS opuścili salę posiedzeń i przenieśli obrady do innej Sali, gdzie uchwalili budżet państwa na rok 2017.„Obecnie głównym punktem spornym jest to, czy zaimprowizowane głosowanie przez podniesienie ręki, było zgodne z prawem. Także proopozycyjni komentatorzy przyznają, że nie mają pojęcia, jak sprawy mają iść dalej. Jeden z nich ostrzegał, że reklamaMarszałek Sejmu mógłby protestującym posłom, ze względu na nielegalne przebywanie od dwóch tygodni w sali plenarnej, dotkliwie uderzyć po kieszeni, obcinając im poselskie diety”.

 Gazeta pisze także o przewodniczącym pozaparlamentarnego ruchu opozycyjnego KOD Mateuszu Kijowskim, który jak pisze FAZ „uwikłany jest w aferę finansową”. Jak wyszło na jaw, jego firma informatyczna otrzymała od KOD za wykonane usługi prawie 21 tys. euro.

„To spowodowało, że po raz pierwszy w KOD doszło do otwartej debaty na temat jego liderów”.

Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/faz-niezgoda-w-polskiej-opozycji/a-37046760


ciastka Image Banner 336 x 280
grudzien image banners 160x600
oponytanio.pl
reklama
www.czesci-samochodowe-online.pl