GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Jednak będzie oprotestowywana inwestycja Lufthansy na Dolnym Śląsku


/ 08.12.2016/ Nie tak dawno wicepremier Mateusz Morawiecki potwierdził  powstanie zakładów Lufthansy i General Electric na Dolnym Śląsku. Inwestycja pod Środą Śląską będzie warta aż 250 mln euro. Docelowo znajdzie tam zatrudnienie około 600 osób. Niemcy i Amerykanie postawią tutaj zakład serwisowania silników lotniczych m.in. do najnowszych Boeingów używanych przez Lufthansę.

W Środzie Śląskiej, na terenie Legnickiej Strefy Ekonomicznej, ulokowana zostanie fabryka Xeos, zajmująca się serwisowaniem silników lotniczych, m.in. do najnowszych boeingów. Spółkę tworzą dwa koncerny: Lufthansa Technik i General Electric.

reklama
Inwestor chce nabyć pod planowana inwestycję działkę o powierzchni 13,5 ha ulokowaną na terenie gminy Środa Śląska w pobliżu wsi Komorniki, Juszczyn i Święte.  Działaka ta jest atrakcyjna, tym bardziej, że położona jest w pobliżu drogi krajowej nr 94 Wrocław - Środa Śląska.

Decyzję o powstaniu zakładów Lufthansy podjęto mimo ostrych protestów mieszkańców. Ci już kilkukrotnie protestowali przeciwko lokalizacji zakładu Lufthansy w pobliżu ich domostw. Protestujący twierdzą, że  nie chcą mieć od swoimi oknami głośnych samolotowych silników. Protesty, z blokowaniem drogi krajowej włącznie, jak widać nie przyniosły spodziewanego skutku. Spółka, którą tworzą dwa koncerny: Lufthansa Technik i General Electric to kolejny przykład zagranicznych inwestycji na Dolnym Śląsku. Nie tak dawno poinformowano o budowie zakładów Mercedesa również w tym regonie Polski.


Źródło: www.gazetawwroclawska.pl
reklama
reklama
reklama
22_01_huawei Image Banner 300 x 250

Czytaj także:

Na Dolnym Śląsku nie chcą fabryki silników Lufthansy

/30.11.2016/ Znów protestowało kilkudziesięciu ludzi przeciwnych budowie zakładu serwisującego silniki samolotowe Lufthansy pod Środą Śląską.

miejsca
BTS 100816 pl-MSSTORE-180x150-Surface-Pro-4-Banners Image Banner 180 x 150
wyprzedaz-grudzien-styczen-uroda styczen 2017 Image Banner 160 x 600
23.06_29.99_luty Image Banner 750 x 200