POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Szef niemieckiego kontrwywiadu: obawiamy się ingerencji Rosji w wybory/17.11.2016/ Szef niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji obawia się, że w przyszłym roku Rosja będzie wpływała na wynik wyborów powszechnych w Niemczech.

Szef niemieckiego kontrwywiadu Hans-Georg Maassen jest zaniepokojony możliwą ingerencją Rosji w niemiecką kampanię wyborczą w 2017 roku. – W ubiegłym roku widzieliśmy, jak ze strony Rosji wpływano na opinię publiczną w Niemczech. I to może się powtórzyć w przyszłym roku. Obawiamy się tego – powiedział Maassen agencji prasowej Reutera.

Poparcie dla ruchów radykalnych i antyeuropejskich

Mieszanie się w kampanie wyborcze zarzuciły już Rosji służby wywiadowcze USA i Francji.

Kanclerz Niemiec też nie wyklucza, że w 2017 roku na celowniku Rosji znajdą się wybory do Bundestagu.

reklama


Kremlowi zarzuca się, że wspiera w państwach członkowskich Unii Europejskiej ruchy ekstremistyczne i antyeuropejskie. Szef niemieckiego kontrwywiadu wskazał na przypadek rzekomo uprowadzonej Lizy, nastolatki z Berlina o rosyjskich korzeniach. W jej sprawie interweniował sam szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow upominając niemiecki wymiar sprawiedliwości. Okazało się, że dziewczyna w ogóle nie została uprowadzona.

Zagrożenia hybrydowe

 Odnosimy wrażenie, że jest to część hybrydowych zagrożeń, czyli takich strategii, których charakter pozwala wywierać wpływ na opinię publiczną oraz procesy decyzyjne – powiedział szef niemieckiego kontrwywiadu. Maassen podkreślił, że ważne jest upublicznianie takich informacji i głośne podejmowanie tego tematu.
Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/szef-niemieckiego-kontrwywiadu-obawiamy-si%C4%99-ingerencji-rosji-w-wybory/a-36414039


enilome  Image Banner 160 x 600
emag_banners_wow WOW_300x250 Image Banner 300 x 250
banery Image Banner 728 x 90
jesien 31.10 Image Banner 180 x 150
ul. Hubska Wrocław
dział miejsca

Ulica Hubska

Wrocław