Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Zgrzyt między Merkel i Seehoferem. Chodzi o uchodźców

/12.06.2018/ Szef MSW Horst Seehofer miał przedstawić we wtorek plan usprawniający politykę azylową w Niemczech. Z powodu różnicy zdań z kanclerz Merkel plan odłożono na później. Dzienniki komentują.
Opiniotwórczy dziennik „Süddeutsche Zeitung" z Monachium pisze: „Należałoby sobie życzyć, by koncepcja zawierająca 63 punkty, którą zapowiedział minister spraw wewnętrznych Seehofer, a którą teraz z powodu rozbieżności zdań z kanclerz Merkel odłożył na później, zawierała nie tylko punkty ‘przeciw', lecz także ‘za'. Koncepcja ma usprawnić, a nie wygładzić procedury azylowe. Sztuczki dotycząca odrzucania wniosków na granicy nic nie dadzą. Zirytują jedynie państwa sąsiedzkie. Istotniejsze jest usprawnienie przesłuchania migrantów. Jeśli ono ze względu na swój powierzchowny charakter nie funkcjonuje, nie działa także procedura azylowa. Wtedy nie pomogą żadne ośrodki detencyjne, w których mają żyć miesiącami stłoczeni migranci. Seehofer wychwala swoją koncepcję jako jajko Kolumba. Tymczasem jest to jajko, ale zgniłe,gdyż wielkie obozy nie rozwiążą problemów,lecz je zaostrzą”.

Zobacz także:

„Regionalny dziennik „Badische neuste Nachrichten” z Karlsruhe stwierdza: „Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer jest wściekły na kanclerz. Jej uwaga w wieczornym programie telewizyjnym „Anne Will” , że nie chce ona jednostronnego narodowego działania przyhamowała dawnego szefa CSU. Nic nie będzie z zaplanowanej na wtorek prezentacji mistrzowskiego planu ws. polityki azylowej. Termin oficjalnie przesunięto, pytanie czy nie na zawsze. Dla CSU , która już od dawna znajduje się w trybie wyborczym, nowe nieporozumienie z Berlinem jest ciężkim rozczarowaniem. Jeszcze przed jesiennymi wyborami do landtagu miały być ustawione zwrotnice dla nowej polityki azylowej wg CSU, by potrzymać dobre nastroje wśród własnego elektoratu. Nic dziwnego,  że przywództwo CSU z Monachium spieszyło z poparciem dla Seehofera. Tymczasem sprawa oprze się na wytycznych Merkel i nie dojdzie tak szybko do zmian w niemieckiej polityce azylowej”.


reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

POZDROWIENIA Z KUDOWY ZDRÓJ – fotOMiejsca FM