Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Świąteczne budki zostały rozłożone w rynku, ale i placu Solnym i przyległych ulicach, jak fragment Oławskiej i Świdnickiej. Można skosztować ptysiowe gofry, maślane bułeczki Roti, placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, pyry z gzikiem, szynki pieczone, oryginalna chałwa, góralskie serki, czekoladowe pierniki, unikatowa ceramika ukraińska, świąteczne ozdoby z drewna, kosmetyki naturalne. Na Placu Solnym z trzy poziomowego bajkowego domku z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem, można podziwiać panoramę Jarmarku. W domku tym będzie można ogrzać się w blasku kominka.

Odwiedzając wrocławski jarmark  można napić się gorących napojów i przyjemnie spędzić czas. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2022 kupimy między innymi: choinkę,pieczone kasztany, watę cukrową, produkty pszczele, ręcznie dekorowane ozdoby świąteczne, alkohole. Ale także gofry, kosmetyki, dania z grilla i wiele innych rzeczy. Ceny nie należą do najniższych, ale to już tradycja tego miejsca Jest drogo i zawsze tak było. Na przekład za pajdę chleba ze smalcem i to bez żadnych dodatków, bo te są dodatkowo płatne, zgwałcimy 18 złotych. Za niewielki kubeczek grzańca zapłacimy 15 złotych i więcej. Kaucja to kolejne 20 złotych.  Za duża porcję pieczonych kasztanów musimy sięgnąć do portfela po 25 złotych. 20 złotych będą nas kosztować mini pączki, a jak zechcemy na przykład z datkiem, musimy dorzucić kolejne 5 złotych. Suchy gofr już za 10 złotych, ale z dodatkami może nas kosztować nawet 28.Kilogram chleba czysto żytniego to około 14 złotych. Wyliczać tak można i dalej, ale lepiej samemu się przekonać...


Wystartował we  Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu – niektóre ceny

(18.11.2022)  To już 13 edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu. Rozpoczęła się dziś, tj.18 listopada i, a potrwa, aż do końca roku czyli do 31 grudnia 2022. Wrocławski Rynek po raz kolejny stał się tłem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na turystów i mieszkańców czeka wiele atrakcji. Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii. Odwiedzający znajdą się wśród pachnących lasem choinek, woni aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników.

LOKALNE - WROCŁAW

reklama
reklama