SPOŁECZEŃSTWO KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Piwny szlak w czeskich Beskidach


/ 21.10.2016/ Na turystów odwiedzających czeskie Beskidy czeka nie tylko piękna przyroda i aktywny wypoczynek na łonie natury, ale także ciekawa atrakcja Beskidzki Szlak Piwny. Trasa łączy trzynaście małych i dużych browarów, ulokowanych na terenie całego regionu Beskidy-Wołoszczyzna. Podróżując szlakiem piwnym możemy spróbować około 80 gatunków piwa, poznamy  historię i proces jego produkcji, a także posmakujemy regionalnych specjałów gastronomicznych.

Wybierając się na wycieczkę szlakiem piwnym, warto skorzystać z przewodnika wydanego w tym roku przez Beskidzką Informację Turystyczną. Trasa nieustannie rozrasta się, każdego roku powstają nowe minibrowary. Obecnie, oprócz słynnego browaru w Nošovicach, możemy odwiedzić między innymi browary w Kopřivnicy, Kozlovicach, Frýdku-Místku, Hukvaldach czy Vyšních Lhotách. O jakości tutejszego piwa świadczą liczne nagrody, które poszczególne browary otrzymują.

reklama

Beskidzki Szlak Piwny cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich turystów. Do ulubionych tras gości z Polski należy na przykład wycieczka na szczyt Prašiva, połączona z wizytą w browarze Kohútka, wyprawa do malowniczego Štramberka lub Rožnova pod Radhoštěm, gdzie można zażyć kąpieli piwnej czy na Łysą Górę, gdzie po drodze można zatrzymać się w browarze w Ostravicy na piwo i serowe przysmaki produkowane bezpośrednio na miejscu.

Na miłośników złocistego napoju z pianką czekaja także coroczne imprezy, na przykład Piwobranie w Nowym Jiczynie, Piwogranie we Frýdku-Místku czy Dzień Radegasta w Nošovicach.


Źródło: tekst  Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism

reklama
reklama
reklama
Browar wołoski Kozlovice.
Fot. archiwum Managementu
Destynacyjnego Regionu Turystycznego
Beskydy-Valašsko
10102016 Image Banner 120 x 600
dzien zdrowia image Banner 750 x 200
Austria 03092015 Image Banner 300 x 250
banners_230614 200x200 Image Banner 200 x 200
02: Psy 200x200