GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Wielka inwestycja LG i nowe miejsca pracy na Dolnym Śląsku! / Fotogaleria/


/ 06.10.2016/ Koncern LG Chem, jeden z największych na świecie producentów baterii litowo-jonowych rozpoczyna budowę pierwszej w Europie fabryki, w której będą masowo produkowane baterie do samochodów elektrycznych. Inwestycja o wartości około 1,3 mld zł powstanie w podwrocławskiej gminie Kobierzyce, a jej efektem będzie m.in. ponad 700 nowych miejsc pracy. W uroczystym rozpoczęciu budowy nowej fabryki uczestniczył Mateusz Morawiecki, Wicepremier i Minister Rozwoju i Finansów oraz Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

W uroczystości uczestniczył także wojewoda dolnośląski, przedstawiciele samorządu, a także członkowie zarządów światowych koncernów motoryzacyjnych, m.in. Audi, BMW, Daimler, Jaguar Land Rover, Porsche, Renault, Volkswagen. Wicepremier Morawiecki spotkał się również z zarządem LG. Rozmowy dotyczyły perspektyw współpracy.


Nowo rozpoczęta inwestycja będzie zlokalizowana w Klastrze LG w Biskupicach Podgórnych, które są częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowa fabryka będzie częścią globalnego systemu produkcyjnego LG Chem, opartego na czterech lokalizacjach - w Ochang w Korei Południowej, Holland w Stanach Zjednoczonych, Nanjing w Chinach i we Wrocławiu, o łącznej zdolności produkcyjnej min. 280 000 baterii do wysokowydajnych samochodów elektrycznych rocznie.


Do końca 2018 roku, LG Chem zainwestuje w nową fabrykę blisko 1,3 mld zł. Rok później, fabryka będzie produkować ponad 100 000 baterii rocznie, wyłącznie do samochodów elektrycznych o wysokiej wydajności, które będą mogły pokonywać dystans do 320 km na jednym ładowaniu. Jest to pierwsza fabryka masowej produkcji baterii litowych branży automotive w Europie. Firma uruchomi całkowicie zintegrowany system produkcyjny obejmujący produkcję wszystkich komponentów: elektrod do ogniw, modułów i  kompletnych modułów zasilających.Źródło: tekst i foto: http://www.umwd.dolnyslask.pl/aktual nosc/single-view/artykul/wielka-inwestycja-lg-i-nowe-miejsca-pracy-na-dolnym-slasku-1/


reklama
reklama
reklama
banners22062016 160x600-Zahrada Image Banner 160 x 600
Banners - CPS commssion model Image Banner 590 x 145
Logo 120x60
2016-01-20 cz24-120x600-v2 Image Banner 120 x 600