POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Nieznani sprawcy podpalili samochód szefowej AfD


/ 19.09.2016 / W Lipsku spłonął samochód szefowej AfD Frauke Petry. Wstępne śledztwo wskazuje na celowe podpalenie.

W nocy z piątku na sobotę (16./17.09.2016) spłonął w Lipsku samochód szefowej populistycznej Alternatywy dla Niemiec (AfD), Frauke Petry. Jak poinformowała miejscowa policja, było to celowe podpalenie. Na razie nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób podłożono ogień. W śledztwo zostały włączone służby specjalne.

Według relacji policji w nocy w zaparkowanym samochodzie Petry wybuchł pożar. Nikt nie został ranny, ale samochód doszczętnie się spalił.

Zarzuty wobec urzędników

Petry zarzuciła miejscowej administracji, że ta odmówiła jej w przeszłości poufnego traktowania jej danych meldunkowych. Szefowa AfD domagała się by nikt nie mógł się dowiedzieć o jej miejscu zamieszkania.

Urzędnicy mieli jednak stwierdzić, że nie widzą realnego zagrożenia. Do zmiany statusu Petry w rejestrze meldunkowym doszło dopiero tydzień temu.

„Na granicy z terrorem”

AfD skarży się w mediach społecznościowych, że ataki na członków AfD w ostatnim czasie osiągnęły skalę „graniczącą z terrorem”. Partia upatruje się przyczyn w „nagonce ze strony Gabriela, Stegnera, Maasa i innych” i zarzuca swoim politycznym przeciwnikom, że ci „z powodu braku argumentów nie potrafią w demokratyczny sposób stawić czoła swoim politycznym konkurentom”.Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/nieznani-sprawcy-podpalili-samoch%C3%B3d-szefowej-afd/a-19560154


midsale Image Banner 750 x 200
206 galeria Image Banner 120 x 600
02: Koty 200x200