DOLNY ŚLĄSK KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
reklama
reklama
reklama

Wrocław zgotował piekło Wrocławiakom i przyjezdnym na ulicy Traugutta


/ 13.09.2016/ Po wydzieleniu torowiska jazda przez ulicę Traugutta jest dla kierowców prawdziwą drogą przez piekło. Piekło kierowcom, mieszkańcom Wrocławia i przyjezdnym zgotowali wrocławscy urzędnicy.

Po wydzieleniu torowiska kierowcy mogą zjechać na wewnętrzny pas tylko przed wybranymi skrzyżowaniami. Pasy do skrętu w lewo powstały na skrzyżowaniach z Dobrzyńską, Szybką i Żabią Ścieżką dla pojazdów jadących od strony centrum w kierunku ulicy Krakowskiej. Na skrzyżowaniach z placem Zgody i Mierniczą dla samochodów jadących od Krakowskiej w kierunku rynku. Na efekty amatorszczyzny urzędników wrocławskich nie trzeba było długo czekać. Na Traugutta tworzą się gigantyczne  korki. Jeden z kierowców, który miał wątpliwą przyjemność przejeżdżać po "genialnych zmianach" przez Traugutta powiedział:

– Prezydent miasta i jego urzędnicy muszą bardzo nienawidzić Wrocławian skoro celowo zgotowali im taki los.

To bardzo gorzkie słowa, ale oddają to co myśli wielu, którzy po „zmianach” przejeżdżali Traugutta.   Kierowcy jadący ul. Traugutta w kierunku rynku potrzebowali

reklama
dwa razy więcej czasu niż przed zepsuciem przez wrocławskich urzędników organizacji ruchu. Auta stały już na ul. Krakowskiej.  Kierowcy bynajmniej nie ukrywali zdenerwowania. Przez amatorszczyznę i nie liczenie się z konsekwencjami urzędników, ludzie nie mogli dojechać na czas do pracy. Przejechanie od ul. Traugutta do Galerii Dominikańskiej wcześniej zajmowało ok 10 minut, po „genialnych zmianach” jedzie się ten sam odcinek ponad 20 minut. Już nie po raz pierwszy urząd miasta Wrocławia tworzy rozwiązania, które utrudniają życie nie tylko kierowcom, ale współpasażerom i ich rodzinom. Przy czym wielu uprzywilejowanych ludzi z kręgu władz posiada specjalne przepustki do jazdy po ulicach zamkniętych dla przeciętnego Wrocławianina. Jak widać mentalności naszych władz nie da się już zmienić,  warto pomyśleć o tym idąc następnym razem do urn wyborczych. I ty turysto dobrze się zastanów zanim samochodem przyjedziesz wydawać swoje pieniądze właśnie do Wrocławia? Czy to  rzeczywiście dobry wybór, przybywać do tak nieprzyjaznego zmotoryzowanym turystom miasta?


Category Banner
206 galeria Image Banner 336 x 280
kredki Image Banner 750 x 200
Poloska 250x120