SPOŁECZEŃSTWO KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Angelique Kerber: Niemka czy Polka? – zastanawiają się niemieckie media


/ 12.09.2016 / Niemcy świętują zwyciężczynię turnieju US Open Angelique Kerber jako następczynię Steffi Graf. Przypominają jednak, że sławna tenisistka mogłaby być także „polską czempionką”.

O tym, co łączy Angelique Kerber z Polską rozpisuje się rozgłośnia MDR z Lipska na swoim portalu internetowym: „Jej rodzice pochodzą z Polski, Kerber mówi po polsku, choć z niemieckim akcentem”. Tenisistka posiada podwójne obywatelstwo i od kilku lat trenuje w Puszczykowie (koło Poznania), gdzie mieszkają dziadkowie Angelique. Tam dziadek tenisistki wybudował korty dla wnuczki, która może w ten sposób łączyć życie rodzinne i trening. Czyli ma „optymalne warunki treningowe“ – podsumowuje MDR, dodając: „również dlatego, że tylko tutaj Kerber ma swoje ulubione danie – babcine pierogi”.

reklama
Pytania o tożsamość

Dla wielu Polaków Kerber jest „jedną z nich” – zauważa MDR. Jednak na powtarzane regularnie pytanie o swoją tożsamość Angelique odpowiada zawsze dyplomatycznie: „Urodziłam się w Niemczech, uczęszczałam do niemieckich szkół i mam tam przyjaciół. Właściwie spędziłam w Niemczech całe dotychczasowe życie”. Kerber unika zwinnie takich pytań, powtarzając, że tożsamość nie jest dla niej ważna. Liczą się natomiast dobre warunki do treningu. A te z kolei są w Polsce, w otoczeniu rodziny najlepsze – czytamy na portalu niemieckiej rozgłośni.

W polskich barwach?

Kerber posiada podwójne obywatelstwo i bez problemu mogłaby grać w polskich barwach – zauważa lipska rozgłośnia. Takie pytanie padło rzeczywiście i odpowiedź na nie jest jasna od początku tego roku. MDR przypomina, że w jednym z wywiadów telewizyjnych Kerber ostatecznie wyjaśniła, że nawet jeśli od kilku lat jest zameldowana w Polsce i tam trenuje, „zmiana korzeni i występowanie w polskich barwach nie jest takie proste”. „Ten temat jest dla mnie zamknięty“ – stwierdziła, zapewniając, że „sercem zawsze będzie w Polsce“.
żródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/angelique-kerber-niemka-czy-polka-zastanawiaj%C4%85-si%C4%99-niemieckie-media/a-19543508


reklama
reklama
reklama
120x600
191213 SportBannerPL_300x250 Image Banner 300 x 250
Boginie premium Image Banner 750 x 200
1. Sneakersy Damskie  Image Banner 288 x 144