GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Również firma Bosch może być uwikłana w tzw. “aferę Volkswagena”/ 07.09.2016/ Jak donoszą niemieckie media również firma Bosch może być uwikłana w aferę Volkswagena z fałszowaniem emisji gazów. Teraz firma Bosch znalazła się w centrum uwagi i pod naciskiem opinii publicznej. Frankfurter Allgemeine Zeitung pisze, że istnieją nowe wskazówki dotyczące głębszego niż początkowo sądzono uwikłania Boscha w aferę. Zgodnie z doniesieniami mediów w Niemczech dostawca jakim była dla Volkswagena firma Bosch najprawdopodobniej również jest zmieszana w skandal z fałszowaniem emisji gazów. Ta firma przez lata dostarczała tzw. software, które umożliwiało manipulację danymi. Donosiły o tym znane niemieckie media jak: NDR, WDR i „Süddeutsche Zeitung“. Mało tego, firma miała świadomość, że stosowane przez nich praktyki są w USA i nie tylko nielegalne. Przy tym media powołują się ma pozwy klientów Volkswagena, którzy teraz skarżą

reklamarównież firmę Bosch. Powołują się przy tym na pismo z czerwca 2008 roku, którym sama firma Bosch żąda od Volkswagena, aby zwolnił ją od współodpowiedzialności.  

Jak pisze FAZ, sama firma Bosch milczy.

„Bosch erklärte den Angaben zufolge auf Anfrage, dass sich das Unternehmen grundsätzlich nicht zu laufenden Untersuchungen äußere. Es werde an einer Klageerwiderung gearbeitet. In der Vergangenheit hatte der Konzern erklärt, die Verantwortung für die Software liege bei VW”

Źródło: FAZ

Jednocześnie niemiecka gazeta przypomina, że VW w ponad 11 milionach pojazdów zainstalował nielegalne oprogramowanie.

Tak więc, afera z firmą VW rozlewa się coraz bardziej.  Nowne niemieckie firmy są w nią wikłane. Być może nie skończy się to tylko VW ani Bosch. Obie niemieckie firmy muszą się teraz liczyć z ogromnymi kłoptami i koniecznością wypłacania milionowych odszkodowań.


Źródło: http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/vw-abgasskandal/hinweise-auf-verwicklung-von-bosch-in-vw-abgasaffaere-14423971.html

  


reklama
reklama
reklama
2016-01-20 cz24-240x400-v3 Image Banner 240 x 400
206 galeria Image Banner 750 x 200
Baner eco 300x250
droga Image Banner 300 x 250
darmowa dostawa Image Banner 180 x 150