Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(22.11.2021)Kanclerz Angela Merkel skarżyła się, że wielu obywateli wydaje się nie rozumieć powagi sytuacji. Dodatkowo stwierdziła, że nawet jak więcej osób się zaszczepi, to samo w sobie nie wystarczy. Merkel wezwała 16 niemieckich landów,  do zaostrzenia ograniczeń już w tym tygodniu.

- Mamy obecnie wysoce dramatyczną sytuację. Jest to najgorsze co do tej pory doświadczyliśmy - powiedziała Angela Merkel przedstawicielom jej partii CDU.
Saksonia jest po Bawarii kolejnym krajem związkowym, który zadecydował o wprowadzeniu nowych, ostrzejszych środków walki z COVID-19, m.in. o zamknięciu obiektów rekreacyjnych i kulturalnych.

Merkel: sytuacja jest dramatyczna. W niektórych powiatach w Niemczech będzie obowiązywać godzina policyjna

Godzina policyjna w niektórych niemieckich powiatach

POLITYKA - ZAGRANICA - NIEMCY

Już teraz wiele miejsc będzie niedostępnych dla niezaszczepionych, a w powiatach o najwyższym wskaźniku zakażeń będzie obowiązywać godzina policyjna. Nowe przepisy wchodzą w życie od najbliższego poniedziałku, będą obowiązywać do 12 grudnia. - Użycie drastycznych środków usprawidliwał nawet premier Saksonii Michael Kretschmer mówiąc: „Wolność bez odpowiedzialności nazywa się egoizmem, (...) tu chodzi o solidarność. Nowe środki są absolutnie konieczne”. Są jednak opinie, że te środki zastosowane przez władze są czy restrykcyjne, a nawet są wątpliwości do co podstawy prawnej, na jakiej są podejmowane Wiele głosów pyta czy godzina policyjna jest rzeczywiście koniczna i czy decyzje o poważnym naruszeniu swonód obywatelskich są zgodne z literą niemieckiego prawa. Na te pytania nie ma jednak jednoznacznych odpowiedzi.Źródło: www.wydarzenia.interia.pl


reklama

Z a p r o s z e n i e

dla wszystkich miłośników dobrej prozy na wyjątkowe spotkanie z Krzysztofem Tokarzem  autorem książki

RENN

Breslau miasto złota i miłości

KIEDY: 24.11.2021 (środa)  godz. 17:30-19:00

GDZIE: restauracja IBERICO,

ul. Wita Stwosza 55 (okolice Rynku) we Wrocławiu

Udział w wydarzeniu bezpłatny, należy jedynie zgłosić swoje przybycie  pisząc pod adres e-mail: renninfo@interia.pl. Ilość miejsc ograniczona,  decyduje kolejność zgłoszeń.
Na spotkaniu przestrzegamy zaleceń  związanych z obostrzeniami covidowymi.

reklama
Ogłoszenie społeczne

Czytaj także:

-Historia ulicy Wita Stwosza we Wrocławiu cz.2 POMONA

WIĘCEJ


-B.szef niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji Hans-Georg Maassen. - Polska obecnie jest pozostawiona sama sobie

WIĘCEJ