Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Po fiasku G7. Merkel ostro o Trumpie

/11.06.2018/ Niemiecka kanclerz skrytykowała prezydenta USA za nagłe wycofanie się z ustaleń szczytu G7. W telewizji ARD Merkel zaprzeczyła, jakoby dała się Trumpowi wodzić za nos.
Angela Merkel siedziała już w samolocie w drodze powrotnej do Berlina, gdy Donald Trump wycofał, komunikując to na Twitterze, swoją zgodę na wynegocjowane wcześniej oświadczenie końcowe szczytu G7 w Kanadzie. W wywiadzie dla telewizji ARD Merkel powiedziała w niedzielę wieczorem, że sprawa jest „poważna i nieco deprymująca”.
Zobacz także:Drastyczny krok
Niemiecka oceniła, że amerykański prezydent w wielu kwestiach wciąż podziela wartości i pryncypia krajów G7. „Ale wycofanie się ze wspólnego oświadczenia jest oczywiście drastycznym krokiem” – dodała. Jednocześnie Merkel dała jasno do zrozumienia, że nie uważa, aby format G7 się skończył. Jak zaznaczyła, nie uważa też, aby był to już koniec partnerstwa transatlantyckiego.
Merkel zaprzeczyła sugestiom dziennikarki ARD jakoby pozwalała Trumpowi demonstrować jej własną bezsilność. Przypomniała, że Europa przygotowała odpowiedź na wprowadzone przez amerykańskiego prezydenta cła na stal i aluminium. Jeżeli Trump wprowadzi dodatkowo cła na niemieckie samochody, Merkel liczy na kolejną wspólną odpowiedź Unii Europejskiej. „Nie damy się w kółko oszukiwać” – powiedziała.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

WARSZAWSKA STARÓWKA   fotOMiejsca FM