GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Inwestor z Polski ratuje upadającą niemiecką markę


/ 09.08.2016 / Portalowi „Spiegel Online” udało się odkryć tajemnicę, kto podjął się ratunku znanej niemieckiej marki modowej Strenesse. To bogata rodzina z Polski.

Pierwotnie nazwisko nowego właściciela marki Strenesse z Noerdlingen miało być utrzymane w tajemnicy. We wtorek (2.08.2016) f Strenesse poinformowała jedynie, że została przejęta przez inwestora o nazwie Maeg.

Jak dowiedział się „Spiegel Online” za nazwą tą kryje się zamożna polska rodzina Kucharczyk, która ma już udziały w sektorze energetycznym oraz niewielkie udziały w koncernach DAX. Do tej pory Kucharczykowie nie działali w branży tekstylnej, lecz jak dowiedział się „Spiegel”, obecnie chcą oni stworzyć holding modowy z kilkoma markami segmentu premium i luksus.

Jego zalążkiem będzie właśnie Strenesse i obecnie prowadzi się negocjacje z dwiema dalszymi niemieckimi firmami modowymi.

reklama
Szerszy asortyment dla młodych

Polski inwestor zatrudnił dla Strenesse nowego szefa zarządu. Rainer Unkel ma zbudować markę tak, by stała się interesująca dla młodej grupy docelowej i by owocowała wzrostem.

- Pod dachem Strenesse może znaleźć się wiele produktów – powiedział Unkel. Chce on reanimować wygasą linię sportową Strenesse Blue, która którą najlepiej reklamował trener niemieckiej kadry Jogi Loew w niebieskim kaszmirowym swetrze podczas mundialu 2010.

Pod marką tą sprzedawane były by także dodatki jak torby i okulary słoneczne

źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/inwestor-z-polski-ratuje-upadaj%C4%85c%C4%85-niemieck%C4%85-mark%C4%99/a-19449783


reklama
reklama
reklama
lee Image Banner 160 x 600
750x200_4zl.jpg
2016-06-06a Image Banner 300 x 250
logo