Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Die Welt: Policja w Brandenburgii werbuje do służby Polaków
/28.01.2019/ Niemiecka policja cierpi na braki kadrowe. Brandenburgia postanowiła poszukać świeżego narybku po wschodniej stronie granicy. Szkolenia rozpoczęły się w 2015 roku. Trzej pierwsi absolwenci już założyli niemiecki mundur.
Szkolenia odbywają się w Wyższej Szkole Policji w Oranienburgu. Oferta pracy w niemieckiej policji cieszy się dużym zainteresowaniem - pisze dziennik "Die Welt". Od rozpoczęcia akcji werbunkowej w 2015 roku wnioski o przyjęcie do szkoły złożyło 354 mężczyzn i 181 kobiet z polskim paszportem bądź obywateli Niemiec pochodzących z Polski.
15 osób zostało przyjętych do szkoły. Trzech pierwszych Polaków po pomyślnym ukończeniu szkolenia rozpoczęło już służbę w jednostce stacjonującej w graniczącym w Polską Frankfurcie nad Odrą – informują niemieckie media.  
Zapełnić lukę
Brandenburska policja informuje o rekrutacji na swojej stronie internetowej w języku polskim i za pośrednictwem ulotek rozdawanych w regionach nadgranicznych.
reklamaRzecznik MSW w Poczdamie Ingo Decker powiedział, że akcja będzie kontynuowana. By obsadzić wszystkie etaty i zapełnić lukę po odchodzących na emeryturę, Brandenburgia musi co roku zatrudniać 400 nowych policjantów.
Polsko-niemiecka umowa policyjna
Granica Brandenburgii z Polską liczy ponad 250 km. Przez ten kraj związkowy przebiega autostrada A2 – główna arteria łącząca obie stolice Berlin i Warszawę. Przy tej trasie, w Świecku znajduje się Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

UWAGA KONKURS!!! DO WYGRANIA POWIEŚĆ!!!