SPOŁECZEŃSTWO KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Molestowanie na basenie: tajna instrukcja dla niemieckich policjantów/ 05.07.2016 / O "ogromnym wzroście" liczby ataków seksualnych na basenach w Düsseldorfie pisze "Bild", powołując się na wewnętrzny dokument policyjny.

olestowanie to problem w tym roku gorąco dyskutowany w Niemczech. Zwłaszcza w Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie w noc sylwestrową doszło do grupowych ataków na kobiety przed katedrą.

"Bild" donosi dziś o kolejnych atakach na basenach - tym razem w Düsseldorfie. Powołuje się na tajną, wewnętrzną instrukcję rozesłaną 15 czerwca mejlem do policjantów przez KK12 - komisariat 12, zwalczający m.in. przestępczość seksualną. Istnienie instrukcji potwierdził jeden z rzeczników policji.

reklama


"KK 12 potwierdza, że odnotowano ogromny wzrost przestępstw seksualnych. Szczególnie przybyło gwałtów i molestowania dzieci na basenach" - cytuje "Bild".

Problemy w dochodzeniu

Policjanci mieli też otrzymać instrukcje - 6 punktów - nt. tego, jak lepiej zbierać dowody takich przestępstw. Dochodzenia są coraz trudniejsze: na basenie ofierze ciężko jest rozpoznać sprawcę. Służby mają - zgodnie w instrukcję - lepiej dbać o fotografowanie rzeczy i ustalanie adresów podejrzanych oraz ich telefonów.

Według doniesień "Bilda" podejrzani to głównie młodzi mężczyźni, wśród nich wielu imigrantów.Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/molestowanie-na-basenie-tajna-instrukcja-dla-niemieckich-policjant%C3%B3w/a-19377376


reklama
reklama
reklama
buty_160x600 Image Banner 160 x 600
eDarling PL
Rodzinne wakacje listopad 2015 Image Banner 750 x 200
zamek bolt Image Banner 200 x 200