GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Moody's znowu obniżył Deutsche Bank ocenę


/ 25.05.2016 / Już po raz drugi w tym roku agencja ratingowa Moody's obniżyła notę największemu niemieckiemu bankowi. Rating niezabezpieczonego długu leży już tylko dwa oczka powyżej poziomu śmieciowego. Nota dotyczy emitowanych przez Deutsche Bank uprzywilejowanych niezabezpieczonych obligacji i wynosi obecnie Baa2 – poinformowała w poniedziałek wieczorem (23.05.2016) agencja ratingowa Moody's Investors Service.

„Nowy zespół menedżerów w zdyscyplinowany sposób wciela w życie swoje plany uzdrowienia banku” – ocenił reformy przeprowadzane przez Deutsche Bank analityk agencji Moody's Peter Nerby. Jak jednak dodał, przeciwności rosną i odbija się to na możliwościach operacyjnych banku.

reklama
Obniżenie oceny wiarygodności kredytowej zarysowało się już w marcu br., gdy Moody's zapowiedział zaktualizowanie noty. W styczniu, agencja obcięła długoterminowy rating Deutsche Bank z A3 na Baa1, tłumacząc to zmianami na rynku kapitałowym. Wiele niemieckich banków otrzymało wówczas gorszą ocenę zdolności kredytowej.

Uzdrawianie w trudnych warunkach

Teraz, agencja Moody's obniżyła też długoterminowy rating depozytów Deutsche Bank z poziomu A2 do A3. Moody's tłumaczy to wątpliwościami co do skuteczności wieloletnich reform rozpoczętych przez prezesa banku Johna Cryana. Jest on wprawdzie na dobrej drodze, ale przeszkodą mogą być słabe wyniki osiągane ostatnio przez Deutsche Bank. Dodatkowym wyzwaniem są niskie stopy procentowe i niepewność makroekonomiczna – uzasadniła agencja Moody's.

Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/moodys-znowu-obni%C5%BCy%C5%82-deutsche-bank-ocen%C4%99/a-19279727


reklama
reklama
reklama
Zegar Image Banner 300 x 250
2015-12-01a 120x600-redro Image Banner 120 x 600
Maskara Image Banner 750 x 200
Banner 180x150