DOLNY ŚLĄSK KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
reklama
reklama
reklama

Wybuch bomby we Wrocławiu. Czy odstraszy krajowych i zagranicznych turystów?


/ 20.05.2016/ W czwartek  19 maja ok. godz 14.00 wybuchł ładunek bombowy w pobliżu skrzyżowania ul. Dworcowej i Kościuszki we Wrocławiu. Bombę domowej roboty - pojemnik z saletrą i gwoździami w środku - znaleziono w autobusie linii 145. Na szczęście kierowca w ostatniej chwili wyniósł go z autobusu. Została ranna  jedna starsza osoba. W mieście na temat wybuchu zaczęły krążyły różne plotki i wersje. Jedni twierdzili, że tego nie zrobili terroryści. Pojawiły się opnie, że ta wybuch może mieć związek z ostatnimi zamieszkami we Wrocławiu. Byli też tacy, którzy twierdzili że zamachu dokonał osobnik chory psychicznie lub samotny wilk.

Policjanci prowadzili swoje czynności na miejscu zdarzenia. Ulica Kościuszki była zablokowana nie tylko dla pojazdów.  Również przechodnie nie mogli przechodzić chodnikiem w tym miejscu. Policja ogłosiła, że wszystkie osoby, które jechały tym feralnym autobusem linii 145 lub były bezpośrednimi świadkami zdarzenia proszone są o zgłoszenie się na komisariat policji na wrocławskim Rakowcu lub kontaktowały się z numerem telefonu 997. Jak informowały lokalne media  policjanci poszukają mężczyzny, który miał zostawić ładunek w autobusie. Jak napisała Gazeta Wrocławska policjanci z wszystkich patroli dysponują opisem - ok. 180 wzrostu i czarna bluza z białym napisem na piersiach.

reklama
Informacja o wybuchu bomby rozeszła się lotem błyskawicy. Wywołała ogromne zaniepokojenie wśród mieszkańców Wrocławia. Wielu z nich deklaruje, że dopóki policja nie złapie terrorysty będą starali się korzystać ze środków masowej komunikacji we Wrocławiu jak najrzadziej. Poza tym będą zwracać baczniejszą uwagę niż dotychczas na podejrzanych współpasażerów. Są też osoby, które mówią, że w związku z zagrożeniem wybuchami bomb zrezygnują z podróży pojazdami MPK i przesiądą się do własnych aut. Eksplozja bomby wywołała ogromne zaniepokojenie również wśród cudzoziemców. Takie wydarzenie nikogo nie pozostawia obojętnym. Pozostaje pytanie czy Wrocław nadal jest miastem bezpiecznym? Informacja o tym, że we Wrocławiu wybuchła bomba, i tylko dzięki przypadkowi i reakcji kierowcy nie było poważniejszych skutków na pewno zaniepokoi osoby planujące wizytę w mieście nad Odrą. Część turystów zarówno tych krajowych i zagranicznych może się powstrzymać od przyjazdów do Wrocławia, przynajmniej do czasu wyjaśnienia sprawy lub złapania sprawcy.


 


banner  - navi expert 750x200
zooplus sklep dla gadów
Maskara Image Banner 300 x 250