GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Niemiecki biznes dobrze ocenia sytuację gospodarczą w Polsce. Mercedes wybuduje fabrykę silników/ 04.05.2016 / Znany niemiecki koncern Daimler AG jak informują media podjął decyzję, gdzie zbuduje fabrykę silników dla Mercedes Benz Manufacturing (MBM). Z nieoficjalnych medialnych informacji wynika, że będzie ona na Dolnym Śląsku. Polska nie była jedynym oferentem. Konkurencyjne oferty przedstawili Węgrzy i Rumuni.

Koncern Mercedesa znany jest z tego że wybiera optymalne miejsca, w bezpiecznych i stabilnych państwach dla swojej inwestycji.

Nowa fabryka ma być zlokalizowana w Jaworze, ok. 70 km na zachód od Wrocławia. Niemiecka fabryka będzie  tam produkowała silniki cztero-cylindrowe oraz silniki diesla, które będą wykorzystywane w samochodach marki Mercedes-Benz. Fabryka

reklamastworzy wile miejsc pracy. Zakłada się, że oddział Daimlera stworzy setki miejsc pracy. To będzie pierwszy w Polsce zakład produkujący komponenty dla Mercedesa.

Jak informowały media o wyborze Polski miały zadecydować logistyka i wykształcona siła robocza, konieczna do produkcji zaawansowanych technologicznie silników do aut Mercedesa. Wbrew utyskiwaniom, narzekaniom i całemu politycznemu zgiełkowi niemiecki koncern ocenił Polskę jako bezpieczny kraj dla swojej inwestycji wartej setki milionów euro. Pomimo że niemiecka polityka i media mocno mieszają w Polsce, to biznes kraju sąsiada nie podaje się temu i lokuje właśnie tutaj swóje inwestycje.  Źródło: Rzeczpospolita, Onet.plreklama
reklama
reklama
2016-01-20 cz24-240x400-v3 Image Banner 240 x 400
dlabiura24 300x250_pa_lato Image Banner 300 x 250
oponytanio.pl