DOLNY ŚLĄSK KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
reklama
reklama
reklama

Wrocław – atrakcyjnym miejscem dla Niemców


/ 30.03.2016 / Na łamach „Lausitzer Rundschau” ukazał się bardzo ciekawy artykuł na temat obcokrajowców wybierających Wrocław jako swoje miejsce zamieszkania. Gazeta pisze, że dla Polaków to Niemcy i Wielka Brytania stanowią cel emigracji. Jednak coraz więcej młodych Niemców wybiera właśnie nasz kraj za cel swojego wyjazdu.  Robią tak pomimo ciągle mniejszych zarobków w Polsce niż w Niemczech. W tekście pod tytułem „Warum junge Leute nach Polen auswandern” napisano, że okrągłe 8000 Niemców co roku przeprowadza się do kraju sąsiada. Powodem takiej decyzji jest chęć zebrania doświadczeń.  

reklama
Najwyżej na liście państw do, których najchętniej wyjeżdżają Niemcy, są Szwajcaria, potem USA i Austria. W tych krajach oczekują ich bardzo atrakcyjne zarobki. Ale na miejscu czwartym – co jest dziwne – znajduje się Polska. Jak pisze „Lausitzer Rundschau” pomimo tego, że tutaj zarobki są mniejsze o co najmniej o jedną trzecia niż w Niemczech. Nie bacząc na to co roku 8000 Niemców chce się tu przeprowadzić. Co interesujące do Polski każdego roku przybywa ich więcej niż powraca. Zgodnie z wynikami badań  Stiftungen für Integration und Migration (SVR)  od 2015 roku głównym powodem wyjazdów z Niemiec nie są względy finansowe, lecz chęć zebrania doświadczeń. W tekście podane są trzy przykłady osób, które przyjechały z Niemiec do Wrocławia. To miasto nad Odrą stało się przynajmniej na pewien czas miejscem ich zamieszkania.
Źródło: Lausitzer Rundschau http://www.lr-online.de/nachrichten/Tagesthemen-Warum-junge-Leute-nach-Polen-auswandern;art307853,5432563


070113 Wroclaw Image Banner 160 x 600
palma2336x280 Image Banner 336 x 280
czarnogora Image Banner 750 x 200
Banery 2 234x60