DOLNY ŚLĄSK KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
reklama
reklama
reklama

Wicekanclerz RFN Niemiec Sigmar Gabriel wizytował Wrocław


/ 01.02.2016 /  Wicekanclerz, minister gospodarki i technologii Niemiec Sigmar Gabriel wspólnie z  prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem złożyli w ubiegły piątek we Wrocławiu kwiaty pod pomnikiem kardynała Bolesława Kominka. Polityk SPD powiedział: "Kardynał był jednym z ojców polsko-niemieckiego pojednania".

Wicekanclerz Niemiec stwierdził , że Wrocław jest miastem łączącym polską i niemiecką historię. Sigmar Gabriel powiedział: "Kardynał Kominek stanowi większą część europejskiej świadomości niż nam się wydaje. Był jednym z ojców polsko-niemieckiego pojednania. 50 lat temu kardynał sformułował słynne zdanie +przebaczamy i prosimy o przebaczenie+, a stało się to krótko po dokonaniu w Polsce zbrodni. To zdanie dotyczy tego co dziś już wiemy: że pojednanie i wyparcie nacjonalizmów to warunek życia w pokojowej Europie".

reklamaNiemiecki polityk powiedziała w czasie wizyty we Wrocławiu, że postawa kardynała Kominka powinna przypominać Europejczykom, że znajdą się w bardzo trudnej sytuacji, gdy do głosu dojdą nacjonalizmy. "Zaproponowałem panu prezydentowi by utworzyć stypendium imienia kardynała Kominka, które umożliwi przyjazd do Wrocławia wielu młodym ludziom" – oświadczył Sigmar Gabriel. Wizycie tego polityka towarzyszyła liczna grupa niemieckich dziennikarzy.

Źródło: http://gosc.pl/doc/2950014.Wicekanclerz-Niemiec-uczcil-kard-Kominka

iPhone OHH Image Banner 336 x 280
portfel Image Banner 160 x 600
grudzien_39.99_750x200