GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna odznaczona Diamentem Forbesa 2016!


/ 28.01.2016 / Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jako jedyna strefa ekonomiczna w kraju została  odznaczona Diamentem Forbesa 2016! Strefa po raz pierwszy trafiła do grona laureatów prestiżowego rankingu miesięcznika. Wyróżnienia Forbesa przyznawane były w tym roku firmom najszybciej zwiększającym swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat. Oprócz LSSE, w gronie Diamentów znalazły się też przedsiębiorstwa z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: Voss Automotive Polska Sp. z o.o., Hormann Legnica Sp. z o.o., Voestalpine Rotec Sp. z o.o. i Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o.

 - Diament Forbesa to dla nas certyfikat rzetelnego partnera biznesowego – podkreśla Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Jest nam niezmiernie miło, że dołączyliśmy do grona Diamentów, czyli przedsiębiorstw, które z roku na rok powiększają swoją wartość. To też wyraźny sygnał dla inwestorów, że w Strefie otrzymają najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Firmy, które zainwestowały tutaj już ponad 7,38 mld zł i zatrudniły ponad 12 tys. osób nie mogły się mylić. Z nami naprawdę warto budować swój kapitał – mówi Rafał Jurkowlaniec.

 Lista Diamentów Forbesa 2016 została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, która łączy metodę majątkową i dochodową. Pod uwagę brane były m.in. wycena potencjału pracowników i posiadanego know-how, zysk netto, wartość majątku trwałego, nakłady na inwestycje i poziom sprzedaży. Bisnode Polska, na zlecenie Forbesa wybrała firmy, które w terminie złożyły do KRS-u swoje sprawozdania finansowe za ostatni rok badania i oszacowała, które uzyskały największą dynamikę wzrostu wartości. – Diamenty Forbesa to gospodarka widziana przez pryzmat firm, które potrafią wykorzystywać swoje szanse i pokonywać trudności. (…) Obecność przedsiębiorstwa na naszej liście to ważny sygnał dla kontrahentów. Potwierdza, że strategia, jaką przyjęła firma, jest właściwa – mówi Krzysztof Urbański, redaktor magazynu Forbes.

 Diamenty Forbesa 2016 to już ósma edycja rankingu. Na tegorocznej liście miesięcznika znalazło się 168 firm z Dolnego Śląska. Wśród nich są przedsiębiorstwa z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: Voss Automotive Polska Sp. z o.o., Hormann Legnica Sp. z o.o., Voestalpine Rotec Sp. z o.o., i Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o.

reklama
 Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa od 1997r. W tej chwili jej obszar to ponad 1760 ha gruntów inwestycyjnych zlokalizowanych w 21 podstrefach. W ubiegłym roku Strefa powiększyła się o ponad 550 ha położonych w Iłowej, Zgorzelcu, Jaworze, Męcince i Miękini. Tym samym, zakończył się ostatni etap powoływania Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor. To przestrzeń dla biznesu, która została w minionym roku wybrana do finałowej dwójki najlepszych na świecie lokalizacji pod budowę fabryki koncernu motoryzacyjnego Jaguar-Land Rover. DSAG-S3 Jawor to największy projekt gospodarczy w pasie nowobudowanej drogi ekspresowej w Polsce i oferta, którą w tej chwili Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna prezentuje kilku firmom poszukującym miejsca do inwestowania.

 W ubiegłym roku do grona przedsiębiorstw LSSE dołączyły kolejne. W pierwszym etapie inwestycji stworzą ponad 300 miejsc pracy (docelowo nawet 900) i zainwestują ponad 212 mln zł. 40% udzielonych w 2015r. zezwoleń trafiło do polskich przedsiębiorstw. - Na finiszu są też prace dotyczące udzielenia zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w LSSE firmie Wago-Elwag Sp. z o.o. We Wróblowicach, w gminie Miękinia inwestor planuje utworzyć co najmniej 205 nowych miejsc pracy do oraz zainwestować 40 mln zł – mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma Wago-Elwag to także tegoroczny Diament Forbesa.

 Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to jednak nie tylko grunty i ulgi podatkowe. Oferta Strefy jest na bieżąco dostosowywana do potrzeb inwestorów. Z myślą o mniejszych firmach w LSSE budowana jest hala pod wynajem w Głogowie. W ubiegłym roku Strefa wspólnie z Gminą Miejską Głogów i firmą NCC Spec Bau Strefa utworzyła tam spółkę Głogowski Park Przemysłowy.

 Dla małych i średnich firm atrakcyjna jest też przynależność do klastrów działających w Strefie: lotniczego, motoryzacyjnego i edukacyjnego. To tutaj mogą zaprezentować swoją ofertę większym firmom, zdobyć cenne kontakty i zlecenia z branży motoryzacyjnej i lotniczej, a wspólnie ze szkołami współpracować na rzecz pozyskania wykwalifikowanych pracowników.Źródło: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A


reklama
reklama
reklama
Konto Aktywator Image Banner 750 x 200
banners_02032015 02B_db24_300x250 Image Banner 300 x 250
14_01_cukier Image Banner 160 x 600
Bannery GG 2015 300x60_PL_AFF_nmix_local_heros_150410 Image Banner 300 x 60