Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Już jakiś czas temu na łamach „Die Welt” dyrektor generalny MW Oliver Zipse stwierdził, iż  uważa  zakaz dla nowych samochodów z silnikami spalinowymi w UE od 2035 r. za  błąd. „W dzisiejszych czasach stawianie wszystkiego na jedną kartę jest błędem polityki przemysłowej” – powiedział Zipse. . Pytaniem otwartym jest, czy do 2035 r. uda się stworzyć niezbędną infrastrukturę do ładowania e-samochodów. Nie jest jasne, w jaki sposób Europa chce zapewnić dostęp do kluczowych surowców. Zagrożone są tu nowe zależności.

„Różnorodność i innowacje – ale nie zakazy – zawsze czyniły Niemcy silnym ośrodkiem przemysłowym” – powiedział Zipse.  

Elektromobilność, tak, ale klienci chcą wyboru, nie przymusu. Zipse zwrócił uwagę, że zbyt pochopne przejście na elektromobilność sprawi, że z oferty producentów znikną auta przystępne cenowo, co może mieć daleko idące skutki polityczne i społeczne:

Gdy nagle stajesz się właścicielem auta tylko dla bogatych, to bardzo niebezpieczna rzecz – stwierdził szef BMW.


Reklama

POWIEŚĆ KRZYSZTOFA TOKARZA. “RENN BRESLAU MIASTO ZŁOTA I MIŁOŚCI” ZA 15.90 ZŁ PRZESYŁKA POCZTĄ POLSKĄ GRATIS! OFERTA WAŻNA DO 22 LISTOPADA BR. LUB DO WYCZERPANIA ZAPASÓW. ZAMÓWIENIE: rennpromocja@interia.pl WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW - KLIKNIJ TUTAJDodał też, że  "odbierając samochody na mocy przepisów, na miejscu polityków byłby bardzo ostrożny". Zakaz rejestracji samochodów spalinowych w Unii Europejskiej spotyka się ostatnio z coraz głośniejszą krytyką ze strony szefów największych koncernów samochodowych. W podobnym tonie co Zipse  wypowiadali się też niedawno prezes Renault - Luca de Meo i prezes koncernu Stellantis - Carlos Tavares.


Źródło: https://www.welt.de/regionales/bayern/article239626661/BMW-Chef-Zipse-Verbrennerausstieg-ein-Fehler.html?icid=search.product.onsitesearch, https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-szef-bmw-ostrzega-przed-planami-ue-niedlugo-malo-kogo-bedzie,nId,6362128#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome  


Szef BMW ostrzega przed fatalnymi „pomysłami” UE. Auta będą tylko dla bogatych  

(24.10.2022) Przedstawiciele branży motoryzacyjnej z coraz większym przerażeniem odnoszą się do pomysłów władz Unii Europejskiej. Sprzeciwiają się planowanemu przez unijnych oficjeli zakazowi rejestracji samochodów spalinowych. Głos w tej sprawie zabrał prezes BMW - Oliver Zipse.  Wprowadzenie zakazu rejestracji samochodów spalinowych sprawi, że auta staną się nieosiągalne dla wielu nabywców – mówi szef BMW. Dodaje, że to co planuje uczynić kierownictwo UE będzie miało bardzo niebezpieczne konsekwencje. W ten sposób streścić można stanowisko szefa BMW Olivera Zipse, wygłoszone przy okazji wizyty w USA.

GOSPODARKA

reklama
reklama