Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Podpisanie umowy dotyczącej wsparcia finansowego stałej wystawy w Muzeum - Miejscu Pamięci w Sobiborze

/18.12.2018/ Podpisanie umowy dotyczącej wsparcia finansowego na rzecz stałej wystawy  w Muzeum - Miejscu Pamięci w Sobiborze będzie miało miejsce w dniu 19 grudnia 2018 r. Ambasador Republiki Federalnej Niemiec Rolf Nikel oraz Dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau Piotr Cywiński podpiszą 19 grudnia 2018 r. umowę o dotacji na rzecz Miejsca Pamięci w Sobiborze. Rząd federalny wspiera opracowanie i realizację koncepcji wystawy stałej na terenie byłego obozu zagłady w Sobiborze kwotą 1 miliona euro.
reklama
Budowa nowego Muzeum - Miejsca Pamięci w Sobiborze realizowana jest przez Polskę we współpracy z Izraelem, Holandią i Słowacją. Rząd federalny uczestniczy w finansowaniu wystawy stałej w Miejscu Pamięci. Partnerami projektu są: Fundacja Auschwitz-Birkenau oraz Państwowe Muzeum na Majdanku. Główne prace związane z realizacją koncepcji tej wystawy mają zostać przeprowadzone w roku 2019 i 2020. Pamięć i upamiętnianie cierpienia ofiar niemieckiej polityki zagłady są dla nas i dla przyszłych pokoleń przestrogą i zobowiązaniem. Miejsce Pamięci i działająca tam wystawa mają na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat tych zbrodni i utrzymywanie żywej pamięci.

Źródło: Informacja prasowa Ambsady Republiki Niemiec w Polsce
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.