GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

VW musi odkupić samochody od klientów w USA


/08.01.2016 / Administracji USA najwidoczniej nie zadowala wymiana zmanipulowanego oprogramowania silników VW. Według doniesień „Süddeutsche Zeitung“ koncern będzie musiał odkupić samochody z wadliwym oprogramowaniem.

Jak informuje w czwartkowym (7.01.2016) wydaniu „Süddeutsche Zeitung“ (SZ), koncern Volkswagena zakłada, że będzie musiał w Stanach Zjednoczonych odkupić ok. 115 tys. pojazdów z silnikiem diesla. To byłaby jedna piąta samochodów dotkniętych w USA aferą spalinową. Koncern ma pokryć właścicielom tych pojazdów koszt ich zakupu albo sprzedać nowe na preferencyjnych warunkach.

Problemy z wymianą podzespołów

Okazuje się, że także w przypadku pozostałych ogółem 580 tys. samochodów, szybka i tańsza wymiana oprogramowania – jak w przypadku pojazdów w Niemczech – może być w USA niemożliwa. Jak wynika z informacji SZ, koncern spodziewa się większych nakładów finansowych związanych z nowym wyposażeniem silników, wysokimi kosztami materiałowymi oraz kosztami dużego nakładu pracy i czasu w warsztatach.

reklama


Volkswagen nie odniósł się dotąd do informacji opublikowanych w „Süddeutsche Zeitung“. Szef koncernu Volkswagena w USA Michael Horn wyjaśnił w październiku 2015, że wzywanie właścicieli aut do serwisów jest skomplikowane i może potrwać nawet dwa lata. Koncern nie osiągnął jeszcze z amerykańską agencją EPA porozumienia ws. wymiany wadliwego oprogramowania nazywanego w USA „Defeat Device”.
Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/vw-musi-odkupi%C4%87-samochody-od-klient%C3%B3w-w-usa/a-18966204


reklama
reklama
reklama
big sale Image Banner 300 x 250
ford_grudzien Image Banner 750 x 200
kreacje graficzne_pieczatka_01_2016 etx_200x200 Image Banner 200 x 200