DOLNY ŚLĄSK KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
reklama
reklama
reklama

Wraca pociąg Berlin - Wrocław/ 04.01.2016 / Jak informuje Gazeta Wrocławska od maja do września mają kursować pociągi pomiędzy Wrocławiem a Berlinem. Jak informuje gazeta z taką prośbą wystąpiły władze niemieckiej stolicy. Chcieli, by mieszkańcy Berlina mogli uczestniczyć w wydarzeniach związanych z Europejską Stolicą Kultury. To bardzo dobra wiadomość. Jeśli takowe połączenie powstanie na tym skorzystają wszyscy. Wielu Wrocławian będzie miało szansę pojechać wygodnie pociągiem do stolicy Niemiec i z powrotem .

Od kilku miesięcy trwają rozmowy między władzami Wrocławia i Berlina, by między tymi miastami znów można było podróżować koleją.

reklamaPociąg ma zapewnione dofinansowanie. 100 tys. zł z budżetu berlińskiego, kolejne 100 tys. z budżetu landu Brandenburgia. Jednak to nie wszystkie koszty. Podobno aby pociąg zaczął kursować potrzeba jeszcze 100 tys. zł. Jak wynika z informacji Gazety Wrocławskiej zaplanowano 26 przejazdów w terminie od maja do września. Wyjazd z Berlina będzie w sobotę rano, a pociąg z Wrocławia odjedzie w niedzielę popołudniu. Czas przejazdu to 4 godziny 20 minut – czyli to niezły wynik jak na jazdę koleją i dotychczasowe doświadczenia w podróżowaniu tym środkiem transportu. Bilet ma kosztować 19 euro w obydwie strony. W sumie z przejazdów ma skorzystać 7 tys. Osób. 

żródło: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9246560,wraca-pociag-berlin-wroclaw-bilet-w-obie-strony-ma-kosztowac-19-euro,id,t.html  


do 31.10.2015 300x250_darmowa_dostawa Image Banner 300 x 250
redcoon - Pikantne ceny!