Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Co się dzieje we Wrocławiu? Miasto wyrzuciło już drugą zagraniczną firmę z budowy

/13.12.2018/ Jak informuje www.gazetawroclawska.pl miasto Wrocław wyrzuciło kolejną firmę z placu budowy. Po hiszpańskiej Balzoli budującej torowisko na ul. Hubskiej i Pułaskiego, tym razem urzędnicy rozwiązali umowę z włoską Cipa Societa Per Azioni. Ta włoska firma miała przełożyć - przechodzącą od lat przez most Pomorski rurę ciepłowniczą - pod dno Odry. Inwestycja opóźni się co najmniej o kilka miesięcy. Jak informuje gazetawroclawska.pl , miasto odstąpiło od umowy z firmą Cipa, ponieważ ta nie wywiązała się z zapisów kontraktu.
Według projektu, wykonawca miał najpierw zbudować komorę startową przy ul. Księcia Witolda. Dalszy odcinek nowej sieci ciepłowniczej miał przebiegać pod dnem Odry w dwóch tunelach o długości około 142 metrów. Miasto razem ze spółką Fortum, do której
reklama
należy sieć ciepłownicza we Wrocławiu, przygotowują już nowy przetarg. Przełożenie rury z mostu Pomorskiego pod dno Odry na pewno opóźni się o kilka miesięcy. Wybór włoskiej firmy rodził się w wielkich bólach. Potrzeba było na to aż pięciu przetargów.
To kolejna „katastrofa” po tym jak z powodu przedłużającego się remontu Hubskiej i Pułaskiego wyrzucono z budowy Hiszpanów. Przez fatalnie zorganizowany i prowadzony remont na południu Wrocławia panuje chaos komunikacyjny, korki, które kosztują wiele czasu i nerwów wrocławskich kierowców i ich pasażerów. Czy na pewno wszystko jest w porządku? Nikt nie ma sobie nic do zarzucenia? Ktoś w końcu organizuje te przetargi, je przynajmniej w teorii powinien nadzorować. Chaos, przekładanie terminów, wyrzucanie firm, które sobie nie radzą – to wrocławska rzeczywistość. Na tym cierpią przede wszystkim zwykli mieszkańcy.

Źródło: gazetawroclawska.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Most Pomorski we Wrocławiu