DOLNY ŚLĄSK KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
reklama
reklama
reklama

Po raz pierwszy Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy/ 10.12.2015 / Organizowany w tym roku po raz pierwszy Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy stanie się dobrą okazją, aby we Wrocławiu móc być na dwóch Jarmarkach.  Stało się już świąteczną tradycją, wspólnie z rodzinami cieszenie się wyjątkowymi chwilami na tego typu imprezach jak jarmarki bożonarodzeniowe.

Po raz pierwszy we Wrocławiu zorganizowany zostanie Saksońsko Dolnośląski Jarmark w Centrum Kultury  "Zamek" w Leśnicy 17-20 grudnia. Zatem już nie tylko na Rynku ale i dalej od centrum będzie można skosztować specjałów związanych z kultywowaniem Świąt Bożego Narodzenia. Jak podają organizatorzy podczas jarmarku w Leśnicy  swoją ofertę zaprezentuje 25 wystawców z Saksonii i Dolnego Śląska. Handlowe domki staną na świątecznie

reklama


przyozdobionych tarasach zamkowych. Goście saksońsko-dolnośląskiego jarmarku będą mogli spróbować regionalnych specjałów takich jak m.in. dolnośląskie miody pitne, wędzone karpie z Doliny Baryczy, "knuppelteig" - niemieckie ciasto pieczone na patyku. Ma również nie zabraknąć saksońskich bratwurstów. Ale to nie wszystko. Na Jarmarku będzie można zakupić świąteczne poduszki, ceramikę artystyczną, dekoracje świąteczne, ubranka dla dzieci, ręcznie szyte zabawki czy drewniane deski do krojenia o nietypowych kształtach.

Jasne, że będzie nieodłączny element jarmarku czyli  grzane wino, przygotowywany na miejscu kruszon i specjalny chleb pieczony na otwartym ogniu przed leśnickim Zamkiem. Współorganizatorem jarmarku jest Andreas Grapatin, dyrektor Biura Łącznikowego Saksonii we Wrocławiu.


a. CW49 XMAS_750x200_male
Ciastko Image Banner 160 x 600
ford_grudzien Image Banner 300 x 250
2015-06-30 Image Banner 300 x 250
070113 Zakopane Image Banner 200 x 200