DOLNY ŚLĄSK KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
reklama
reklama
reklama

XI Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze


/ 08.12. 2015 / XI Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze, które odbyło się w 2 grudnia 2015 r. w Steingenberger Hotel de Saxe  w Dreźnie przyciągnęło wielu gości z Polski i Niemiec. Jednocześnie z forum odbyła się impreza Misja gospodarcza dla branży IT. Celem misji było poznanie najlepszych praktyk w zakresie stosowanych w Saksonii technologii i usług w zakresie cyfryzacji.

Tegoroczne Forum w Saksonii dedykowane było branży IT a tematem przewodnim  zostało „IT- klucz rozwoju”.

Forum służy nawiązaniu kontaktów kooperacyjnych pomiędzy dolnośląskimi i saksońskimi przedsiębiorcami, ale nie tylko. Służy również wymianie informacji o planowanych projektach informatycznych oraz poszerzaniu wiedzy na temat aktualnych dążeń potencjalnych partnerów. Idealną okazją do nawiązania i intensyfikacji kontaktów biznesowych  podczas Forum  były Bussines-Speed-Dating i spotkania Get-together. Przedsiębiorcy z Polski i Niemiec, także urzędnicy i zaproszeni goście mieli okazję porozmawiać i nawiązać kontakty w czasie kuluarowych rozmów przy kawie. Poza tym można było usłyszeć szereg wykładów znamienitych gości.

reklama


Jednym z punktów rozbudowanej agendy tego prestiżowego, międzynarodowego spotkania było wręczenie Polsko-Niemieckiej Nagrody Gospodarczej za efektywną i długoletnią międzynarodową współpracę spółce KOMSA Polska, która reprezentowała koncern KOMSA Kommunikation Sachsen AG. Drugą nagrodzoną firmą była COMARCH AG.

To cenne wyróżnienie dla naszej organizacji zostało przekazane na ręce Prezesa Zarządu, Wojciecha Depa przez Saksońskiego Ministra Gospodarki, Pracy i Transportu, Martina Dulig, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego  Andrzeja Kosiór, oraz przedstawiciela Ministerstwa Gospodarki. Nagrodę odebrała również wspominana już firma Comarch AG.

Stronę nieniemiecką reprezentował między innymi minister  gospodarki, pracy i transportu Saksonii Martin Duliga, a polską-  wicemarszałek województwa dolnośląskiego Andrzeja Kosióra.160x00
05_10_ SP-300x250-ekstremalna_przygoda Image Banner 300 x 250