GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Międzynarodowe spotkanie firm –
22. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm!


/ 17.11.2015 / Nie każdy wie o tym, że Jelenia Góra raz w roku zmienia się w dolnośląskie centrum biznesowe dla wielu branż. Wszystko dzięki międzynarodowemu wydarzeniu – Polsko-Niemiecko-Czeskiemu Forum Kooperacji Firm - które organizuje KARR S.A. 19 listopada 2015r. w Hotelu Mercure w Jeleniej Górze.

- Forum służy mikro, małym i średnim firmom do prezentowania ich oferty, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów handlowych, które są ważne dla ich własnego rozwoju – mówi prezes KARR S.A. Piotr Miedziński. – Dzięki takiej integracji środowisk biznesowych, stymulujemy wzrost gospodarczy, społeczny i branżowy w miastach, z których pochodzą – dodaje organizator. Wydarzenie ma swoją 20-letnią historię i twarde statystyki mówiące o skuteczności.


Trzy kraje, tysiące firm

Obecnie Forum jest największą giełdą kooperacji mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Od 1995 roku, gdy Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. organizowała Forum Kooperacji firm pierwszy raz, minęły już dwie dekady. W tym czasie odbyło się 21 edycji wydarzenia, podczas których spotkało się 2,5 tysiąca firm. Najwięcej przedsiębiorców pochodziło dotychczas z Polski (1,3 tys.), a pod względem frekwencji zaraz za nimi plasują się firmy z Niemiec oraz Czech (w sumie 1,2 tys.). – To całkiem spore liczby, które sprawiają, że zorganizowanie takiego mega biznesowego spotkania staje się nie lada wyzwaniem - mówi Piotr Miedziński, Prezes KARR S.A. – Ale od kilku lat jest nam łatwiej, bo w 2009 roku zaczęliśmy korzystać z nowoczesnego systemu internetowego – mówi organizator. Dzięki systemowi „każdy z każdym”, firmy zgłaszają uczestnictwo i same wybierają  ów do rozmów. Selekcję ułatwiają im opisy ofert i życzenia kooperacyjne po polsku, niemiecku i czesku. Na tym nie koniec zadań systemu, który oprócz rejestrowania uczestników i przedstawiania ich sylwetek biznesowych oraz wymagań dotyczących przyszłej współpracy – dodatkowo, układa indywidualne harmonogramy spotkań podczas giełdy.

reklama
Spotkania z partnerami biznesowymi

- Polskie firmy, którym zazwyczaj w Agencji pomagamy, mają niewielkie lub zerowe doświadczenie we współpracy z zagranicznym partnerem – mówi Prezes KARR S.A. Piotr Miedziński. – Dlatego maksymalnie ułatwiamy to pierwsze spotkanie, oferując każdemu obecność tłumaczy niemieckiego i czeskiego. Wyposażamy też uczestników w polsko-niemiecko-czeskie katalogi ofertowo-adresowe, które pomagają utrzymać nawiązane podczas Forum Kooperacji Firm kontakty lub zbudować nowe, miesiące po zakończeniu spotkań np. przez Internet lub telefonicznie – dodaje Piotr Miedziński. Giełda rozpoczyna się po ostatnim wykładzie i trwa 4 godziny, by każdy mógł porozmawiać z umówionymi w systemie „każdy z każdym” kontrahentami. Oprócz rozmów, uczestnicy forum mogą korzystać z pomocy instytucji otoczenia biznesu, ośrodków innowacji i transferu technologii, które towarzyszą wydarzeniu.


Partnerują uczelnie i izby gospodarcze

Forum Kooperacji Firm od lat ma wsparcie w środowiskach naukowych i uniwersyteckich, instytucjach oraz w prywatnym i państwowym sektorze gospodarki. Wieloletnimi współorganizatorami są Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki i liberecka Agencja Rozwoju Regionalnego. Uczelnie wyższe reprezentuje Politechnika Wrocławska Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i Hochschule Zittau/Görlitz– To wielka satysfakcja, ale i zobowiązanie KARR S.A. wobec tak szacownych i cieszących się uznaniem partnerów – stwierdza Piotr Miedziński. – Te instytucje swoją obecnością na wydarzeniu potwierdzają jego wysoką rangę i prestiż – dodaje prezes KARR S.A. Partnerami są również ABS Robur GmbH, TGZ Technologie- und Gründerzentrum Bautzen GmbH oraz Karkonosze – Związek Miast i Gmin. Znaczenie Forum Kooperacji Firm konstytuują także izby gospodarcze z Republiki Czeskiej z Jablonca nad Nysą, Kraju Kralovohradeckiego, Kraju Morawsko-Śląskiego; z Niemiec Izba Przemysłowo – Handlowa z Drezna oraz z Polski Sudecka Izba Przemysłowo- Handlowa w Świdnicy.  Patronat honorowy objęli : , Minister Gospodarki Janusz Piechociński, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Jeleniej Góry, Ambasada RP w Pradze, Ambasada RP w Berlinie WPHI, Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.reklama
reklama
reklama
16_11_standard_wrozbita Image Banner 300 x 600
Zegar Image Banner 750 x 200
dlabiura24 300x250_pa_lato Image Banner 300 x 250
11_09_eddard Image Banner 300 x 250
2015-09-11a 180X150 Image Banner 180 x 150