GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Okna i rolety z Komornik - zakład firmy Schweiker zainaugurował działalność


/ 12.11.2015 / 9 miesięcy prac budowlanych, 4 tys. m3 zużytego betonu, 600 ton stali i jest gotowa! Największa inwestycja firmy Schweiker w ponad 80-letniej historii przedsiębiorstwa ukończona. W Komornikach, w gminie Środa Śląska ruszyła produkcja okien, drzwi oraz rolet z PCV i aluminium. Najnowszy zakład produkcyjny przedsiębiorstwa powstał na działce o powierzchni 5 ha położonej w podstrefie Środa Śląska Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W czwartek, 12 listopada br. uroczyście inaugurowano jego działalność. W spotkaniu wzięli udział m.in. Stephan Schweiker, właściciel koncernu, Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz lokalni samorządowcy i pracownicy firmy.

 Budowa fabryki rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Do nowego zakładu przeniesiona została produkcja m.in. z fabryki koncernu w Długołęce. Na działce o powierzchni ok. 5 ha stanął zakład z liniami produkcyjnymi o wydajności 100 tys. okien rocznie oraz linia do foliowania profili. To tutaj powstają także systemy roletowe. Pracę w zakładzie znalazło początkowo 30 osób, ale władze firmy planują kolejną rekrutację i uruchomienie następnej linii produkcyjnej.

 reklama
- Ulokowanie produkcji w Polsce spowodowane było zarówno planami ekspansji grupy na rynkach Europy Zachodniej, chęcią rozwoju działalności firmy, która od ponad 18 lat produkowała w Długołęce koło Wrocławia wysokiej jakości systemy roletowe. Decyzja o inwestycji w Strefie została też podjęta ze względu na zachęty inwestycyjne i pełne wsparcie, jakie udzieliła Strefa firmie od początku planowania procesu inwestycyjnego – mówi Michał Dudziak, pełnomocnik firmy Schweiker Sp. z o.o.

 Inwestycja niemieckiego koncernu pochłonęła kilkadziesiąt milionów złotych. Na działce w Komornikach powstała hala z zapleczem biurowym o powierzchni ponad 13 tys. m2. W lipcu zakończyły się prace budowlane i montaż linii produkcyjnych. Zanim zakład rozpoczął seryjną produkcję konieczne było przeprowadzenie dużej operacji logistycznej polegającej na przeniesieniu części sprzętu i materiałów z dotychczasowej siedziby firmy w Długołęce.

 Inwestycja firmy Schweiker jest kolejną zrealizowaną przez firmę pochodzącą z Niemiec na terenie Strefy. - Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest wprost stworzona dla niemieckich inwestorów. To idealne miejsce do inwestowania przede wszystkim ze względu na bliską odległość od granicy niemieckiej – od 40 do 100 km. Ponadto nasze działki położone są w pobliżu autostrady A4, dróg S5 i S3 co gwarantuje dostęp do ważnych szlaków komunikacyjnych. Naszym inwestorom oferujemy też zwolnienie z podatku dochodowego – maksymalnie do 45% wartości poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 2-letnich kosztów pracy nowozatrudnionych pracowników. To wszystko sprawia, że Strefa jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu dla firm zza zachodniej granicy, które statystycznie są największymi pracodawcami i poniosły największe nakłady inwestycyjne w LSSE. Mowa tu m.in. o firmach Volkswagen Motor Polska, Sitech, czy Winkelmann. Witamy w gronie naszych inwestorów przedsiębiorstwo Schweiker i życzymy powodzenia w rozwijaniu działalności na terenie Strefy – mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Źródło: tekst i fot. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.


reklama
reklama
reklama
12_11_premium_dobra_muza Image Banner 300 x 600
a. CW46_HighFashion_lawPrices_300x250_female
17052015 TC_DofinansowanieDlaMalychISrednichFirmBlue_300x250 Image Banner 300 x 250
11_09_eddard Image Banner 300 x 100