GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Niemiecka prasa o aferze VW: Stek kłamstw i machlojek do kwadratu


/ 05.11.2015 / Tematem czwartkowych (5.11.2015) komentarzy jest kolejna odsłona afery spalinowej Volkswagena, która uderza w koncern VW, ale też w przemysł motoryzacyjny i w konsumentów.

Neue Osnabrücker Zeitung“ komentuje: „Zaufanie jest dobre, ale kontrola jest lepsza. Wszyscy to wiedzą, ale dla przemysłu samochodowego zdają się obowiązywać inne zasady. Jak inaczej wytłumaczyć, że Volkswagen mógł wypuścić na drogi samochody, których emisja CO2 wyraźnie odbiega od wartości samodzielnie mierzonych przez koncern? Każdy kierowca wie, że realne i laboratoryjne wartości emisji, mają z sobą niewiele wspólnego. W 2014 roku eksperci ochrony środowiska i naukowcy zmierzyli przeciętne odstępstwa rzędu 38-40 procent. A teraz? Teraz nie można już polegać nawet na wartościach laboratoryjnych, w każdym razie w VW. To stek kłamstw i machlojek do kwadratu“.

reklamaZdaniem „General-Anzeiger“ (Bonn): „Dobrowolne przyznanie się do nieprawidłowości w pomiarach emisji CO2 w niektórych modelach – także benzynowych – jest właściwym krokiem. Dużo więcej nie może się już jednak zdarzyć. Gdyby miało się potwierdzić dementowane przez VW podejrzenie amerykańskiego urzędu ochrony środowiska EPA, że także większe silniki diesla zostały wyposażone w oprogramowanie umożliwiające manipulacje, VW ostatecznie pogrąży się w chaosie. Także dni nowegfo szefa koncernu Muellera byłyby policzone".

Z kolei „Trierischer Volksfreund“ (Trewir) zwraca uwagę, że: „Stary slogan reklamowy Volkswagena ‘a jedzie dalej i dalej‘ odnosi się też już do skandalu VW. Na jaw wychodzą coraz to nowe manipulacje, teraz także w silnikach benzynowych. Może dać się to we znaki też klientom. Wielu właścicieli VW płaciło ewentualnie zbyt niski podatek drogowy. Grożą nadpłaty. Wówczas zabawa się kończy“.

Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/niemiecka-prasa-o-aferze-vw-stek-k%C5%82amstw-i-machlojek-do-kwadratu/a-18829167


reklama
reklama
reklama
180214 500x500_1 Image Banner 500 x 500
premiera awatch_300x250 Image Banner 300 x 250
jezyki180x150 Image Banner 180 x 150
superpaki Image Banner 160 x 600