GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Francuska firma Faurecia rośnie w silłę


/ 03.11.2015 / Francuska firma Faurecia zajmująca się w Gniewomierzu produkcją elementów wyposażenia wnętrz samochodów zwiększyła skalę swojej działalności. Zakład Faurecii w gminie Legnickie Pole został rozbudowany o nową halę produkcyjną, w której będą powstawały nowoczesne elementy dekoracyjne dla branży automotive. Dzięki nowej inwestycji firmy powstanie też 175 nowych miejsc pracy. W poniedziałek 2 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie hali, w którym wzięli udział m.in. Tomasz Pronin – dyrektor zakładu, Rafał Jurkowlaniec – prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Henryk Babuśka – wójt Legnickiego Pola.

 

– Nową halę wybudowaliśmy w pięć miesięcy. Będzie to pierwsze miejsce na świecie, w którym koncern rozpocznie produkcję drewnianych elementów dekoracyjnych dla branży automotive. Tym samych wchodzimy na kolejny pułap w rozwoju przedsiębiorstwa, stając się jednym z największych i najbardziej innowacyjnych inwestorów w legnickiej strefie –mówił w trakcie otwarcia Tomasz Pronin – dyrektor zakładu.

 reklama


Faurecia obecna jest w LSSE w dwóch lokalizacjach – w Legnicy, przy ul. Jaworzyńskiej oraz na działce o powierzchni ponad 5 ha w Gniewomierzu. Firma na terenie legnickiej strefy działa od 2001r. i zatrudnia w dwóch zakładach łącznie ponad 880 pracowników.

 – Nowa inwestycja firmy polegała na rozbudowie dotychczasowego zakładu. Koncern wybudował halę, którą wyposaży w ciąg nowoczesnych linii produkcyjnych do wytwarzania innowacyjnych produktów dla branży motoryzacyjnej. To dobra wiadomość dla osób poszukujących pracy. Dzięki inwestycji, która kosztowała kilkadziesiąt milionów złotych, firma zatrudni 175 osób – informuje Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Fabryka w Gniewomierzu została otwarta w lipcu 2013r. i był to dziesiąty zakład koncernu w Polsce. Firma jest uznanym  na świecie producentem elementów wyposażenia wnętrza samochodów osobowych. W zakładzie w Gniewomierzu produkowane są elementy dekoracyjne do samochodów osobowych i terenowych klasy premium.
Źródło: tekst i foto Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.


logo
reklama
reklama
reklama
Konto Aktywator Image Banner 750 x 200
dlabiura24 300x250_pa_lato Image Banner 300 x 250
19_10_kawa_pazdziernik Image Banner 160 x 600
Francja 22112012 Image Banner 160 x 600