GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Budowa drogi ekspresowej S3 to szansa na dalszy rozwój gospodarczy Polkowic/ 22.10.2015 / Gmina położona w bezpośrednim sąsiedztwie nowo budowanej trasy zaprasza inwestorów chcących rozpocząć działalność gospodarczą na terenach inwestycyjnych w tej części Dolnego Śląska. Dziś, na budowie drogi, w okolicach powstającego węzła Kazimierzów spotkali się –  Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Piotr Borys – doradca w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic, starosta polkowicki – Marek Tramś oraz Dorota Włoch i Andrzej Niemiec, wiceprezesi Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 Spotkanie było okazją do rozmów o przyszłości podstrefy LSSE w Polkowicach oraz planach lokowania tu innowacyjnych przedsiębiorstw. Zebrani przedstawili też projekt nazwania drogi ekspresowej S3 – Drogą Wielkich Możliwości.

 – Polkowice to przykład dolnośląskiego sukcesu gospodarczego. Kilkanaście lat temu samorząd dostrzegł potrzebę zbudowania alternatywy dla przemysłu wydobywczego i stworzył tu jedną z najprężniej działających podstref Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Teraz Polkowice otrzymują kolejną szansę. Budowa drogi ekspresowej S3 w okolicach Polkowic zakończy się w 2018r. Do tego czasu chcielibyśmy aby kolejni inwestorzy dowiedzieli się o tym przyjaznym i świetnie skomunikowanym terenie. Już dziś zapraszamy ich do zapoznania się z ofertą Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – mówiła w trakcie spotkania Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

 Polkowice liczą ok. 26 tys. mieszkańców. To ważny ośrodek gospodarczy na mapie regionu. Od 1997r. na terenie gminy działa podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wśród największych inwestorów, którzy zdecydowali się prowadzić tutaj swoją działalność gospodarczą są takie polskie i zagraniczne firmy jak: Volkswagen Motor Polska, SITECH, CCC czy Sanden Manufacturing Polska.

 reklama

– Polkowice to dynamiczna, nowoczesna gmina, która na swój wizerunek miejsca przyjaznego dla inwestorów pracowała latami. Atrakcyjna lokalizacja na styku międzynarodowych szlaków komunikacyjnych oraz profesjonalna obsługa inwestorów to nasze atuty. Teraz otrzymujemy kolejny, w postaci trasy S3. Liczymy, że dostępność komunikacyjna zaowocuje kolejnymi miejscami pracy. Już teraz do Polkowic przyjeżdża codziennie ok. 16 tys. osób, które znalazły tu zatrudnienie. Jestem przekonany, że obecność kolejnych inwestorów w Polkowicach to tylko kwestia czasu – mówił Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

 

O aktywnej promocji dolnośląskich terenów inwestycyjnych poza granicami kraju mówił w trakcie dzisiejszego spotkania Piotr Borys, doradca w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. – Do polskich placówek dyplomatycznych zgłasza się wiele innowacyjnych przedsiębiorstw, które pytają o możliwości inwestowania na terenie Polski. Chętnie wskazujemy im właśnie strefy ekonomiczne, jako najlepsze miejsca do lokowania biznesu w kraju.  Oprócz świetnych terenów inwestycyjnych zapewniamy także doskonałą kadrę i wsparcie w prowadzeniu inwestycji – mówił Piotr Borys.

 

Wolne tereny inwestycyjne LSSE w Polkowicach położone są w sąsiedztwie przedsiębiorstw Sitech i Sanden Manufacturing Poland, przy wewnętrznej ulicy obsługującej teren podstrefy. Cały obszar zlokalizowany jest w odległości 500 m od drogi krajowej nr 3. Zarząd Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekonuje, że mają one stać się miejscem do prowadzenia biznesu nie tylko dla dużych koncernów, ale także dla małych i średnich firm.

 

Inwestorom oferujemy wszelkie niezbędne wsparcie na każdym etapie inwestycji. Jesteśmy otwarci m.in. na propozycje budowy hal produkcyjno-magazynowych pod wynajem. Takie przedsięwzięcie realizujemy już w Głogowie i chętnie rozszerzymy ten projekt na podstrefę w Polkowicach – mówiła Dorota Włoch, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.Źródło: Tekst i foto: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A


logo
reklama
reklama
reklama
banners10_08 ca_doTysiacaWKieszeni_750x200 Image Banner 750 x 200
czerwiec_bannery_20.05 Image Banner 300 x 250
03-08-2015a 160x600-5 Image Banner 160 x 600